Orbán Viktornak, Magyarország miniszterelnökének hétfőn a parlamentben volt jelenése, ahol az azonnali kérdések és válaszok órájában az ellenzék felvetéseire kellett reagálnia. Volner János arról érdeklődött, hogy miért a kormányfő környezetéből kerülnek ki azok, akik jövedelmező állami és önkormányzati megbízásokat kapnak. A miniszterelnök vádaskodásként értékelte a jobbikos politikus szavait, sőt kitért arra, hogy a Jobbiknak sikerült belekeverednie az ország legsúlyosabb pártfinanszírozási korrupciós ügyébe, amely Kovács Béla nevével híresült el.
Az LMP-s Sallai R. Benedek a magyar termőföld külföldi tulajdonba kerülésével összefüggésben fogalmazott meg aggályokat a miniszterelnök felé, aki kiemelte, hogy az árverések nyilvánosak, s a számokra hivatkozva cáfolta, hogy a kis- és közepes gazdálkodók nem tudnak földhöz jutni.
Amióta a Norvégia elleni pótselejtező második, budapesti mérkőzésén eldőlt, hogy a magyar válogatott 1972 után újra Európa-bajnokságon szerepelhet, sorra jöttek a csoportbeosztással kapcsolatos találgatások. Párizsban szombaton eldőlt, hogy a Magyarország az F-jelű csoportban Portugáliával, Izlanddal és Ausztriával együtt szerepel.
A Szent Imre-kórház novemberben felmondott aneszteziológusainak egyike, Csurgai Annamária nyilatkozott a sajtónak és elmondta, hogy elérhették volna a kórház altatóorvosai a 980 ezer forintos bért, de csak akkor, ha irreálisan sok túlórát vállalnak.
A Szent Imre Egyetemi Oktatókórházban a gyógyító munka továbbra is zavartalanul folyik annak ellenére, hogy a közelmúltban két osztályáról is felmondtak orvosok, vagy jelentették be távozási szándékukat. Az intézmény a sajtóban megjelent, a kórházat érintő írások miatt jogi lépéseket tesz.
Eközben szakmai megbecsüléssel, átszervezéssel és változatossággal próbálják itthon tartani az aneszteziológusokat a Semmelweis Egyetemen (SE), a szakemberek szerint ugyanis nem az alacsony bérezés az egyetlen oka a külföldi munkavállalásnak. A szakemberhiány miatt ugyanakkor a szakma a fiatalok körében egyre népszerűbb.