Rádiószpotokban, új plakátokon és tévéhirdetésekben is megjelenik a kormány új kampánya: a téma ezúttal is a migráció, illetve Soros György amerikai üzletember. Megírtuk, a kampányra 5,7 milliárd forint közpénzt költ a kormány, és a megbízást az előző két pályázaton is győztes Balásy Gyula ügynökségei nyerték el.
A „Ne hagyjuk, hogy Soros nevessen a végén!” felkiáltású kampány többeket arra sarkallt, hogy igen kemény szavakkal adjanak hangot véleményüknek.
Török Gábor politológus egy Facebook-bejegyzésben utalt arra, hogy Orwell regénye, az 1984 jut eszébe a kormány legújabb plakátkampányáról.
„Goldstein látványa, sőt már a puszta rágondolás is automatikusan félelmet és nyugtalanságot idézett elő. Ő állandóbb tárgya volt a gyűlöletnek, mint Eurázsia vagy Keletázsia, mert amíg Óceánia háborúban állt e hatalmak egyikével, rendszerint békében élt a másikkal. A különös csak az volt, hogy bár Goldsteint mindenki gyűlölte és megvetette, s bár elméleteit mindennap s napjában ezerszer is megcáfolták, szétzúzták, nevetségessé tették dobogókon, a teleképen, újságokban és könyvekben, s kimutatták róluk, hogy szánalmas zagyvaságok – aminthogy azok is voltak –, mindennek ellenére úgy tetszett, befolyása nem csökken. Mindig akadtak éretlen alakok, akik szinte várták, hogy elszédítse őket. Nem múlt el egyetlen nap sem, hogy a Gondolatrendőrség ne leplezett volna le az ő irányításával működő kémeket és szabotőröket. Ő volt a parancsnoka annak a hatalmas árnyékhadseregnek, az összeesküvők földalatti hálózatának, amely az állam megdöntésére tört...” – idézte, a poszthoz pedig egy, az új plakátról készült képet csatolt.
Farkas Gergely, a Jobbik országgyűlési képviselője a Hír TV műsorában ugyancsak Orwell 1984 című regényét állította párhuzamba a kampánnyal, melyben „gyűlöletperceket” tartanak az emberek számára. „Itt valami hasonlónak lehetünk szemtanúi, kicsit más stílusban” – fogalmazott. Véleménye szerint „ez inkább egy figyelemelterelés”, a Fidesznek nincs más lehetősége a szavazótábora összetartására, csak hogy a valós problémákról ily módon elvonja a figyelmet. Kitért arra is, hogy „nagyban túlzónak” érzik a költségeket, és ezek inkább arra jók, hogy kormányhoz közeli médiumokat kifizessenek.