Az utolsó pillanatokban sem áll le a pénzpumpa: a Magyar Közlöny március 13-ai számából derül ki, hogy Orbán Viktor miniszterelnök számos, milliárdos nagyságrendű befektetést, átutalást hagyott jóvá, akad köztük, amit azonnali hatállyal.
Például a Belügyminisztérium 1,8 milliárd forinttal túllépheti a terror elleni intézkedések tervezett (szerény 410 milliós) kiadási keretét.
Most derült ki a kormány számára: az Andrássy család története olyan kulturális és nemzeti értéket képvisel, hogy azt mindenképpen egy múzeum alapításával kell képviselni: a kormány egymilliárd forintot különített el az I. kerületi, Bem rakpart 6. szám alatt álló Andrássy-palota megvásárlására, 800 milliót pedig a felújítására.
A több helyrajzi számon álló műemlék épület részben a budavári önkormányzat, részben a főváros tulajdonában van; ám ezek ellenvetésétől sejthetően nem kell tartani. Ráadásul az év eleji elővásárlási cunami során az állam erre az épületre is jogot formált, ami szintén biztosíték a beruházáshoz. A kapkodást jelzi, hogy a kifizetést a forrás elkülönítése után azonnal meg kell oldani –
az Emberi Erőforrások Minisztériumának a Nemzeti Múzeum bevonásával legkésőbb június végéig szakmai-üzemeltetési koncepciót kell készítenie a még csak határozat szintjén létező intézmény működtetéséről.
A múzeumalapításhoz kapcsolódik, hogy az állam 900 millió forintot ad a szintén önkormányzati tulajdonban lévő, Krisztina tér 1. szám alatti épület felújítására, talán kompenzáció gyanánt. Nem maradhat pluszforrás nélkül az e-közbeszerzés (EKR) fejlesztése sem, amire 6,35 milliárdot adtak a központi költségvetés terhére.
A pénzből 2018–2021 között kell fejleszteni a rendszert, a bőkezűség pedig nyomban érthetővé válik, ha tudjuk, hogy az e-rendszert a Nemzeti Elektronikus Közbeszerzési Szolgáltató és Tanácsadó Kft. (NEKSZT) biztosítja majd, a cég élén pedig olyan szakember áll, aki a HVG szerint Tiborcz Istvánnak, a miniszterelnök vejének üzleti köreiből érkezett.
Emellett a kormány 4,7 milliárd forintot különített el tankönyvfejlesztésre, régiós felzárkóztatásra; kisebb, 10-20 milliós tételekkel segítették a Romániai Magyar Pedagógusok Szövetségének, valamint a Város- és Faluvédők Szövetségének munkáját – ezenkívül milliárdos felújítási fejlesztésen osztozhat több tucat település is.