Orbán Viktor személyesen állapodott meg Puch Lászlóval, az MSZP egykori pénztárnokával még 2016 végén – ezt állítja a 444. Mint írták, az Orbán–Puch találkozóra a hatvanpusztai majorságban került sor, ahová egy Volkswagen Transporterrel szállították le az egykori MSZP-pénztárnokot egy bicskei parkolóból. A hatvanpusztai birtok az a rejtélyes uradalom, amit papíron Mészáros Lőrinc bérel, de például valamiért ott látták a miniszterelnök kutyáját.
Egy volt népszabadságos, ma népszavás újságíró arról beszélt a lapnak: Puch László azt mondta nekik, nincs ok aggodalomra, van pénz, „csináljunk egy jó újságot”. „Tényszerűen számoljunk be az eseményekről, de ha lehet, az Orbán családot ne bántsuk”– mondta.
A 444 emlékeztetett: az elmúlt tíz évben a lap Puch László tulajdona és az MSZP nem hivatalos pártlapja volt, mielőtt a svájci TGD Intermedia SA nevű cége 2016 februárjában eladta a Szabad Földet és Vasárnapi Híreket (VH) is kiadó magyar Geomédiának. Fél évvel később viszont már vissza is vásárolta a kiadót egy másik Puch-cég, a 70 ezer euró jegyzett tőkéjű osztrák Horizont Handels und Industrie AG. A Népszava iránt érdeklődött a liechtensteini XXI. Century Invest AG is, ám kiderült, hogy a cég mögött Habony Árpád egyik hitelezője, Tombor András áll. Ugyanis mint az Átlátszó kiderítette, a liechtensteini céget Tombor ügyvédje, Illés Géza Márton képviselte Magyarországon.
Miután a Népszabadság megszűnt, az immár ismét Puch tulajdonában álló Népszava 2017 februárjában 17 újságírót vett át a régi népszabadságos stábból, és 110 millióval megemelték a kiadó alaptőkéjét is. Sőt: mióta Puch visszavásárolta a lapot, azóta nemcsak, hogy nem késnek a fizetések, de sok állami hirdetéshez is jutnak.
A 444 kérdezte Puch Lászlót az Orbánnal való találkozóról, aki annyit reagált, hogy „ezt önök biztosan jobban tudják”. Szerinte csak „meg kell nézni a Népszavát, hogy ellenzéki-e, és ha igen, onnantól kezdve nincs értelme firtatni, hogy milyen forrásból él meg”. Ezután vonalat bontott.
A 444 szerint a Népszava mindennapjaiban kevéssé érzékelhető a kormányzati befolyás. Egy szerkesztő arról beszélt a lapnak: nem nehéz betartani az „íratlan szabályokat”, mivel a Jobbikot egyébként sem kedveli a szerkesztőség, Orbán Gáspár és Ráhel családi történetei pedig nem érdeklik az olvasókat (sic!). Ezt leszámítva viszont a Népszavának szabad keze van a Fidesz ügyeivel kapcsolatban.