„Félő, hogy Brüsszelben semmi sem változott”

Raffaele Fitto szerint konzervatív frakciója mélységesen elítéli a jogállamisági bírálatot.

2020. 04. 17. 17:21
BERLUSCONI, Silvio; Meloni, Giorgia; Salvini, Matteo; Fitto, Raffaele
Giorgia Meloni, az Olasz Testvérek (FdI) párt elnöke, Silvio Berlusconi volt olasz miniszterelnök, a Forza Italia (FI) párt vezetõje, Matteo Salvini, az Északi Liga vezetõje és Raffaele Fitto, a Noi con l'Italia elnöke (b-j) az olasz jobbközép koalíció választási sajtórendezvényén Rómában 2018. március 1-jén. Olaszországban március 4-én rendeznek parlamenti választásokat Fotó: MTI/EPA/Angelo Carconi
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Szürreális és teljességgel időszerűtlen, hogy ebben a történelmi időszakban demokratikusan megválasztott kormányok és legitimitással bíró döntéshozó testületek intézkedéseit bírálják! A magyar parlament, a magyarok legmagasabb szintű érdekképviselete nagy többséggel elfogadta a kormány javaslatát a rendkívüli intézkedésekre vonatkozóan. Szerintem semmi furcsa nincs abban, hogy egy kormány megteszi a szükséges lépéseket a polgárok egészségének és a hazai gazdaságnak a védelmében. Az európai kormányok most különféle módokon mind ezt teszik – mondta a Magyar Nemzetnek Raffaele Fitto, az Európai Konzervatívok és Reformerek képviselőcsoport olasz társelnöke, azzal kapcsolatban, hogy az EP a járványhelyzet margóján is kritikát fogalmaz meg a varsói és budapesti vezetéssel szemben. „Gyanítom, hogy Brüsszelben nem igazán szívlelik, hogy ezeknek a kormányoknak ekkora támogatottságuk van otthon. Dehát ez a demokrácia!” – szögezte le az Olasz Testvérek EP-képviselője.

Giorgia Meloni, Silvio Berlusconi és Matteo Salvini társaságában
Fotó: MTI/EPA/Angelo Carconi

Raffaele Fitto szerint félő, hogy a világjárvány bizonyos szempontból nem hozott változást, az uniós parlamentben például még ugyanúgy gondolkodnak, mint a válsághelyzet előtt. – A szóban forgó határozatban is ugyanaz a hozzáállás látható – fogalmazott a politikus, aki szerint konzervatív frakciója mélységesen elítéli a dokumentumban megfogalmazott jogállamisági bírálatot. „Ahogy már mondtam, példátlan méretű válsághelyzetben vagyunk, így nem fecsérelhetjük az időt olyan átpolitizált kérdésekre, mint a hetes cikkely szerinti eljárások” – hangoztatta az olasz EP-képviselő. A Magyar Nemzetnek nyilatkozva rámutatott arra is: a közegészségügyi vitában ráadásul olyan hatáskörökről is szó van, amelyek a szerződések szerint nem az uniós intézményekhez, hanem a tagállamokhoz tartoznak.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.