Tiltakozó petíciót indított Gyurcsány Ferenc fenyegető kijelentései miatt Rákay Philip. Az ismert kommunikációs szakembernél akkor telt be pohár, amikor az elmúlt hetekben az ellenzék vezéralakja azzal fenyegetőzött Vidnyánszky Attila kinevezése kapcsán, hogy hatalomra kerülése esetén a Színház- és Filmművészeti Egyetemet fenntartó alapítvány kuratóriumi elnökét és támogatóit minden értelemben földönfutóvá teszi.
– Gyurcsány Ferenc ezzel a kijelentésével tulajdonképpen nemcsak Vidnyánszky Attilát, hanem minden nemzeti érzelmű, jobboldali, konzervatív értékrendű művészt, értelmiségit, közéleti személyt fenyegetett meg, ami megengedhetetlen! Nálam itt telt be a pohár! Mindazt, amit Gyurcsány és a modern kori Lenin-fiúk, a harcostársai és koalíciós partnerei művelnek a magyar közéletben, nem lehet tovább szó nélkül hagyni! – mondta a Magyar Nemzet kérdésére Rákay Philip, aki azt reméli, hogy a kezdeményezés elgondolkodtatja a baloldalt, de tisztában van azzal, hogy „ez nyilván egyfajta naivitás, mert ők könnyedén megrántják a vállukat, vastag bőr van az arcukon”.
A petíció elindítója szerint felháborító, hogy mindig a baloldal vádolja a nemzeti érzelműeket gyűlöletkeltéssel, miközben farizeus módjára éppen ők mondanak politikailag szalonképtelen mondatokat, ami persze szerintük teljesen normális. Hozzátette: „szerencsére egyre több ember veszi észre a művészvilágban és a közéleti emberek között is, hogy mire megy ki a játék”. A producer hangsúlyozta: „Egy ideológiai háború szemtanúi vagyunk, nemcsak idehaza, hanem az egész világban, és egyáltalán nem mindegy, hogy a normalitás vagy az abnormalitás lesz majd a következő években az uralkodó.”

Fotó: Koszticsák Szilárd/MTI
Rákay Philip tiltakozó petícióját eddig 301 neves művész és közéleti személy írta alá. A Magyar Nemzet kérdésére többen megindokolták, hogy miért érezték fontosnak csatlakozni a kezdeményezéshez, és megálljt parancsolni Gyurcsány Ferenc politikai ámokfutásának.
Banai János lapunknak elmondta, hogy azok a művészek, akik támadás és gyűlölet tárgyai, „nem véletlenül kerültek vezető szerepbe, ők fontos művészi alkotásokat tettek le az asztalra, még akkor is, ha ez nem mindenkinek tetszik”. A belgyógyász professzor elmondása szerint tisztában van azzal, hogy bár a művészet függetlennek tartatik, de mindenkinek van valamilyen ideológiai meggyőződése. Viszont ha valakit nem a munkássága, hanem a politikai nézetei alapján ítélnek meg, az különösen felháborító, ahogyan a fenyegetés is, amit Gyurcsány Ferenc megfogalmazott.