Holttest nélkül nehéz bizonyítani a gyilkosságot

Két olyan emberölés miatt indult büntetőügy is zajlik jelenleg hazánkban, amelyekben nincs meg az áldozat(ok) holtteste. Közeleg az ítélet napja VV Fanni ügyében, míg É. Imre két villanyszerelő meggyilkolásának vádjával kénytelen szembenézni. Mindkét ügy a darnózseli hentes ügyére hasonlít. A gyilkosság bizonyítása azonban nehéz holttest nélkül.

2021. 04. 15. 6:52
Novozánszki Fanni Fotó: Blikk
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nehéz a gyilkosság bizonyítása holttest nélkül, a darnózseli asszonydaraboló hentes ügye azonban rámutat arra, hogy holttest nélkül is születhet súlyos elmarasztaló ítélet. A VV Fanni megölése ügyében indult pernek vádlottja, illetve annak a nyomozásnak a gyanúsítottja, ami két eltűnt villanyszerelő meggyilkolása miatt folyik, hasonló cipőben jár. Mindketten az ártatlanságukat hangoztatják, és abban bíznak, hogy megúszhatják a büntetést.

Mint emlékezetes, a darnózseli hentest előre kitervelten elkövetett emberölés miatt ítélte el huszonegy év fegyházra a Kúria a felesége meggyilkolása miatt.

Ezzel az ítélettel az elsőfokú felmentéseket és a másodfokon kiszabott hétéves börtönbüntetést korrigálta harmadfokon a legfelsőbb ítélkező fórum, nyilván azért is, mert azok sértették a közvélemény igazságérzetét. A Kúria ítéletével kimondta: Nagy János megölte válófélben lévő feleségét, akinek holttestét kegyeletsértő módon megsemmisítette.

Közeleg az ítélet napja a VV Fanni meggyilkolásával vádolt B. László perében is.

Egy volt szocialista politikust váldolnak azzal, hogy meggyilkolta a valóságshowból ismert prostituáltat
Fotó: RTL Klub

Az MSZP egykori dunaújvárosi önkormányzati képviselő-jelöltjét a valóságshow-ból ismert prostituált, polgári nevén Novozánszki Fanni megölésével vádolják. Videófelvétel van arról, amint a férfi az ájult/vagy halott lányt a karjában kicipeli az autójához.

A per a lánytól származó DNS-hordozó anyagminták körül felmerült kérdések tisztázásával folytatódott legutóbb a Fővárosi Törvényszéken. A genetikus szakértők fenntartották és megerősítették korábbi szakvéleményüket, hogy a DNS-mintákkal végzett összehasonlító vizsgálatok bizonyítják, a vádlott bérelt kocsijában talált kötélen Fanni vére, a vádlott mosógépében pedig Fanni hajszála található. Az is eldőlt, hogy Farkas Gabriella bírónő vezetésével a vád, a védelem és a vádlott részvételével az ítélethozatal előtti, utolsó tárgyalási napok egyikét a szalkszentmártoni régi kompkikötő közelében tervezik megtartani. Azon a helyszínen, ahol az FBI vizsgálata szerint B. László nagy valószínűséggel a Dunába dobta Fanni testét.

B. László és védője abban bízik, hogy csak a személyi szabadság megsértése miatt mondják ki a bűnösséget, amiért a vádlott legfeljebb öt évet kaphat. Az egyre több közvetett bizonyíték azonban arra utal, nagy az esélye ebben az ügyben is egy olyan ítéletnek, amely közelebb áll az emberek igazságérzetéhez.

Az ilyen helyszíni tárgyalás egyébként nem számít egyedülállónak a joggyakorlatban. Legutóbb egy borsodnádasdi fiatal lány meggyilkolása ügyében tartottak helyszíni tárgyalást. Az elkövetőt, B. Rolandot végül 18 év fegyházra ítélték, mert egy vízaknába fojtotta a 17 éves Csengét, pedig első fokon mindössze négy évet kapott.

Már a vádelőkészítés szakaszában van annak a két villanyszerelőnek az ügye, akik évekkel ezelőtt tűntek el. A két szerelő előre kitervelt meggyilkolásával É. Imrét gyanúsítja a nyomozó hatóság, az ügy dokumentumai vádemelési javaslattal március 19-én megérkeztek az ügyészségre. Az ügy előzménye, hogy három évvel ezelőtt, március 31-én eltűnt Mácsik Zoltán mosonmagyaróvári villanyszerelő. A nyomozati adatok szerint É. Imre komoly bérrel maradt adósa Mácsiknak, akit elcsalt a tanyájára, hogy ott kifizesse. A szerelőt beküldte a vízaknába, hogy javítsa meg a szivattyút, majd felülről fejbe lőtte, a holttestet pedig megpróbálta feldarabolni, majd elégette az aknában. A maradványokat zsákban Ausztriába vitte, ahol egy folyóba dobta a pisztollyal együtt. Mindezt É. Imre letartóztatásban volt cellatársától tudják a nyomozók, akinek a gyanúsított állítólag mindent elmondott. A cellatárs állítását bizonyítja, hogy a jelzett aknában megtalálták Mácsik DNS-anyagmaradványát. Előkerültek É. Imre telkéről Mácsik szerszámai, egy bontóműhelyben pedig megtalálták a szerelő autóját is. É. Imrének Orlik Vilmos miatt is felelnie kell, aki 2015. június 3-án tűnt el. A nyomozás adatai szerint a váci férfit is a „horrortanyára” csalta a gyanúsított, majd megölte egy bérelt munkagépért.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.