Ami már nem jött össze
Átláthatóság, avagy feldolgozzák a Tarlós-éra szerződéseit és kivizsgálják a bűncselekményre utaló jeleket: Ebbe bár belekezdett a főváros, de Karácsonyék bicskája beletört abba, hogy legyen is valami. Volt vizsgálat a biodóm és a 3-as metró ügyében, amikből végül feljelentések is születtek, viszont azokat a rendőrség „visszadobta”. Mondhatni, sok hűhó volt a semmiért az „alkalmatlannak is alkalmatlan” főpolgármestertől.
36 500 forintra csökken az éves bérlet ára: Hát, nem csökkent, bár nem is nőtt, ami pozitív fejlemény, tekintve hogy a főváros eddig húsz busz árát égette el a reklámtenderen.
Budapest legnagyobb zöldövezetének a kialakítása, a Margitszigettől a Római-partig, illetve, minden Budapesten születő gyerek kap egy fát: Zöldövezet nincs, a csemeték pedig nem kaptak csemetét.
Esélyegyenlőségi irodát hoznak létre, a nemek között nem lesz bérkülönbség: Esélyegyenlőségi iroda nincsen, béregyenlőségi adatok sincsenek.
Új park Észak-Csepelre és a Ferencvárosba: Bár a főváros és a kormány közötti megállapodásba bekerült a két park, viszont még csak az új csepeli közpark tervezése kezdődött meg. Egy szóval, parkok nincsenek, s még egy ideig nem is lesznek sajnos.
Tiborcz-adó: Nem jött össze az 500 millió forint feletti budapesti ingatlanok megadóztatása.
A budapesti önkormányzati bérlakások arányának emelése a lakásállományon belül 4,5-ről 10 százalékra: Egy százalékkal sem változott, a Fővárosi Lakásügynökségnek egyenlőre csak cselekvési terv koncepciója van.
Lakásügyi ombudsman: Nemes egyszerűséggel nincs ombudsman.
A lakbér igazítása a jövedelmi helyzethez (önkormányzati lakások esetén): Nem tettek így, bár elvileg ez a majd valamikor talán létrejövő Lakásügynökség feladata lesz.
A Ferihegy zaj- és légszennyezésének a csökkentése: Nincs változás, egyenlőre még csak a környezeti hatástanulmány elkészítését kezdték el.
Egységes parkolási koncepció: Semmi nem történt.
A behajtási díj bevezetése: A Telexnél jobban nem lehet a kérdés gyökerét megfogalmazni; „még arról sincs döntés, hogy milyen irányba induljanak el”.
Társadalmi párbeszéd a Lánchíd forgalmi rendjéről: Nem tudni, hogy mi lett az eredménye, de talán mindegy is, hiszen végre legalább elindult a Lánchíd felújítása.
A Főpolgármesteri hivatal épületfelújítása, park létrehozása a parkolóból: Egyenlőre csak egy árva közbeszerzést írtak ki a Madách térre néző homlokzat levakolására, a park, illetve a teljes felújítás kérdéses.
Az autók kivonása hétvégente a rakpartról, annak hosszú távon való visszaadása a gyalogosoknak és kerékpárosoknak: Az autókat kivonták, el is indult a felújítás, ám úgy tűnik, hogy nem lesz visszaadva a gyalogosoknak és kerékpárosoknak. Félsiker.
Változás a BKK elektronikusjegy-projektben: A korábbi mobil jegyek megmaradtak, a projekt megrekedt.
Összegzés
Kijelenthető, hogy az előző éra alatt megszokott lendületes fejlődés megállt Budapesten. Jelenleg is csak azok a beruházások folynak, amelyeket még a Tarlós vezette városvezetés készített elő. Az előző főpolgármester szerint, Karácsonynak csak egy dolga lett volna: megfelelő ütemben folytatni ezeket. Elmondása szerint sok hónapos csúszással, csökkentett műszaki tartalommal és végül egy időpontban megindult a legtöbb fejlesztés, amelynek következményét minden nap érzik a fővárosi lakók – zárja sorait a Mandiner cikke.
Az eredeti bejegyzést ITT érheti el.
Kiemelt kép: Teknős Miklós