– Mi azonban úgy vagyunk vele, hogy nem szeretnénk olyan országban élni, ahol Horthy emlékét hivatalosan ápolni lehet. A népirtásért felelős, politikai tetteit a fasiszta eszmékre építő vezér ünneplése nem más, mint a népirtás és a fasiszta eszmék ünneplése. Ez pedig nyilván nem Gyömrő belügye – olvasható a Magyar Narancs 2013-as, név nélkül közölt cikkében.
A balliberális portál akkoriban a gyömrői Horthy Miklós tér kérdésével kiemelten foglalkozott.
Az idézett cikk pedig annak a helyi népszavazási kampánynak volt a része, amely során azt a helyhatósági döntést kívánták megváltoztatni a kezdeményezők, amelynek részeként a város főterét Szabadság térről „visszanevezték” Horthy Miklós térré (a referendum 18 százalékos részvétel mellett érvénytelen lett).
A Horthy tér ötlete Sas Zoltán (Jobbik) helyi politikustól származott, aki a Jobbik kompenzációs listáján jutott be az önkormányzati testületbe 2010-ben. Gyömrőt 2002 óta egy helyi politikai egyesület irányítja, Gyenes Levente polgármester vezetésével, akik rendre minden önkormányzati választást megnyernek. Az agglomerációs kisvárosban 2010-ben sem volt ez másként, azonban ez nem jelentett akadályt Sas Zoltán számára, aki ötletével maga mellé állította a várost vezető Gyömrő 2000 Kör képviselőit.
Így 2012-től Gyömrőn Horthy Miklósról nevezték el a város főterét.
A döntést később megmásították, csak a tér melletti füves terület neve lett Horthy Miklós park, bár 2014 nyarán a Magyar Narancs arról írt, hogy a helyi kormányablak címe Horthy Miklós tér 1. lesz. Pár nappal később Gyenes Levente a közösségi oldalán jelentette be, hogy eltörlik a Horthy park/tér nevét.
Sas Zoltán karrierje azonban Gyömrőn kívül is folytatódott egy helyi lap 2013 végén már a Horthy tér névadójaként hivatkozott rá, amikor kiderült, hogy a Jobbik őt indítja Pest megye 7. számú egyéni választókerületében a 2014-es országgyűlési választásokon. Sas Zoltán 19,6 százalékos eredményével a harmadik helyen zárt, majd négy év múlva, 2018-ban ismét a Jobbik jelöltjeként immár a második helyre jött fel a fideszes Szűcs Lajos mögé, 29 százalékos eredményével, de akkor sem tudott bekerülni a parlamentbe. Ezután rövid időre ki is lépett a Jobbikból, majd egy Alfahírnek adott miniinterjúban bejelentette, hogy visszatér. Idén februárban pedig váratlanul befutó helyet kapott a baloldal 2022-es listáján.