John Fund: Tanuljunk Orbán elsöprő győzelméből, ne elítéljük azt!
A magyar országgyűlési választás utóéletével foglalkozik a neves konzervatív kommentátor a National Review honlapján.
Forrás: Alapjogokért Központ, National Review2022. 04. 06. 14:23
Jobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.
A magyar országgyűlési választás utóéletével foglalkozik John Fund a National Review honlapján. A neves konzervatív kommentátor nem először hívja fel a figyelmet arra, hogy
a nemzetközi baloldal és a liberális újságírók teljesen képtelenek megfelelően kezelni a jobboldali választási győzelmeket, különösen akkor ha azok ténye – vagy mértéke – váratlanul éri őket.
Ilyen szempontból a magyar fejleményekre még a szokásosnál is szűklátókörűbb reakciók érkeztek külföldről. Úgy tűnik a baloldalon képtelenek feldolgozni a magyar jobboldal elsöprő győzelmének súlyát.
Amit a Fidesz tett, az nem pusztán egyenértékű Ronald Reagan tizennyolc százalékos, földcsuszamlásszerű győzelmével az 1984-es választásokon, hanem több annál. A magyar konzervatívok négyszer egymás után értek el hasonló sikert
– idézi a szerző Magyarországon tanító honfitársát Gladden Pappint. Igaz – teszi hozzá – a mostani siker még a magyar konzervatívok, így az Alapjogokért Központ várakozásait is jócskán felülmúlta.
A Fidesz-kormány démonizálása baloldali körökben ahhoz vezet, hogy a nemzetközi közvéleményhez nem fognak eljutni a magyarországi választások tanulságai, egyszerűen azért mert a globális liberális médiumok – miközben az unalomig ismert mantrájukat ismételgetik – elhallgatják azt, amiből valós következtetéseket lehetne leszűrni.
Miközben a nemzetközi sajtó Orbánt bírálta, elmulasztották megfelelően bemutatni a hatpárti összefogás miniszterelnök-jelöltjét, Márki-Zay Pétert, így a külföldi újságírókhoz nem jutott el annak a híre, hogy egy olyan politikusról van szó, aki képtelen uralkodni saját szavain, aki kommunisták és fasiszták összefogásaként jellemzi saját szavazótáborát.
Mint ahogy Magyarország határain túl az sem derült ki a nagyérdemű számára, hogy az ellenzék jelöltje képtelen volt kitörni Gyurcsány Ferenc – akit Fund „volt kommunista apparatcsikként” jellemez – befolyása alól.
John Fund védelmébe veszi a magyar választási rendszert is, melyet alaptalanul támad a globális fősodratú sajtó, és – saját ellenzéki forrásaira hivatkozva – megjegyzi, hogy a baloldalnak megfelelő hozzáférése volt a médiapiachoz. Fund úgy véli, hogy van még mit tennünk a kampányfinanszírozás átláthatósága terén, ám
a viszonylag laza szabályozás legalább annyira segítette az ellenzéket – amely így könnyedén juthatott külföldi forrásokhoz –, mint a kormányoldalt.
John Fund kitér az adatkezelési botrányra is, és felhívja a figyelmet, hogy a magyar baloldalt ezen a téren az amerikai Demokrata Párt emberei segítették, köztük olyanok is, akik korábban a szélsőbaloldali Bernie Sanders kampányán dolgoztak.
Cikke végén az ukrajnai háború kapcsán John Fund arra is rámutat, hogy a nyugati világ régóta nem tapasztalt kihívással találta szembe magát, és nem engedhetjük meg magunknak azt, hogy mondvacsinált kifogásokkal belső ellenséget kreálunk magunknak, hiszen ilyenkor az egység megőrzése a legfontosabb.
A Magyar Nemzet közéleti napilap konzervatív, nemzeti alapról, a tényekre építve adja közre a legfontosabb társadalmi, politikai, gazdasági, kulturális és sport témájú információkat.
A Magyar Nemzet közéleti napilap konzervatív, nemzeti alapról, a tényekre építve adja közre a legfontosabb társadalmi, politikai, gazdasági, kulturális és sport témájú információkat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.