A baloldali összefogás az április 3-i országgyűlési választási kudarca ellenére sem változtatott a taktikáján – jelentette ki Palóc André.
A Századvég Közéleti Tudásközpont Alapítvány vezető elemzője elmondta, az új Országgyűlés megalakulása során hamar világossá vált, hogy folytatódik a baloldali káosz, és a tartalmi kérdések helyett olyan technikai kérdések kerültek napirendre, mint hogy ki mikor van éppen az ülésteremben vagy vonul ki onnan, és melyik frakciónak hány bizottsági hely jut. Vagyis a baloldali pártok most sem a választókat érintő és őket érdeklő ügyekkel foglalkoznak – tette hozzá az elemző, aki arról is beszélt, hogy annak ellenére, hogy a szomszédban háború dúl, ami globális energiaválsághoz és ezáltal háborús inflációhoz vezetett, nincs érdemi mondanivaló a baloldalon.
– Többet lehetett az elmúlt időszakban hallani arról, hogy az ellenzéki pártok közül ki szeretne külön indulni a 2024-es európai parlamenti választáson, mint arról, hogy melyik pártnak mi az álláspontja az energiaválság, az olajembargó vagy éppen az infláció kapcsán – tette hozzá.
Palóc André felhívta a figyelmet arra, hogy a kormány a megalakulását követően azonnal hozzálátott a munkához, létrehozva a rezsi- és honvédelmi alapokat, ezek forrásként pedig bejelentette a különadókat. Egy ilyen helyzetben az ellenzéktől – amelyik saját elmondása szerint kormányzásra készült – az emberek joggal várhatták volna, hogy valós javaslatokkal álljon elő a helyzetre vonatkozóan.
A baloldal 12 évnyi, folyamatos politikai kudarcának be kellett volna bizonyítania nekik: a kormányzati lépések egysíkú és folyamatos tagadása intellektuálisan és politikailag is elégtelen. A baloldal politikai taktikájának képlete még mindig a Fidesz-ellenességen alapul.
Nincs érdemi vita, nem vázoltak föl alternatívákat, és azt sem veszik figyelembe, hogy az emberek 84 százaléka ért egyet például azzal, hogy azoktól a vállalatoktól, amelyek háborús helyzetben haszonra, profitra tesznek szert, elvárható, hogy segítsék az embereket és járuljanak hozzá az ország védelmi költségeihez – magyarázta az elemző.