Árpád-kori magyar hagyomány szerint Attila (Atilla, Etzel, Etele) hun király ugyanaznap született és halt meg, mint Caesar római császár. Mivel a halál dátuma nem csupán a hagyomány, de a kortárs történetírók alapján is szinte bizonyosra vehető, így könnyen előfordulhat, hogy a hagyomány szerinti születésének időpontja is igaz lehet.
A Caesar születésével egybeeső időpontot néhány történetíró július 12-ére vagy 13-ára valószínűsíti. A két dátum közötti bizonytalanság egyik lehetséges oka, hogy bár Caesar tényszerűen július 13-án született, a születésnapját – hogy ne essen egybe egy másik állami ünneppel – július 12-én ünnepelték meg.
Ennél sokkal nagyobb talány Attila életének hosszúsága. Míg a reneszánsz korban ezt többen is 56 évben állapították meg, a magyar krónikaírók egy része extrém hosszú életidőt, 124 évet tulajdonított neki. Kritikus hangok szerint a források azért számolnak 56 évvel, mert Caesar is ennyi ideig élt, ugyanakkor természetesen megkérdőjelezik a 124 éves kort.
Mai tudásunk szerint annyit mindenesetre megállapíthatunk, hogy Isten ostora nagy valószínűséggel ötvenvesnél idősebb volt, amikor meghalt (egyes források az 54-55 éves kort valószínűsítik). Ezt támasztják alá azok a történelmi tények is, hogy Attila közel harminc évig volt hadvezér, majd uralkodó, és halálakor már három felnőtt fia volt. (Ez egy mai férfi élettartamába is „belefér”.)