Szavai szerint ehhez szükség volt a helyi intézmények, belterületi utak, járdák, a szolgáltatások minőségének javítására, a hiányzók pótlására, továbbá a közösségi élet felpezsdítésére.
Fontos volt a kistelepüléseket egymással és a városokkal összekötő utak korszerűsítése is, amelyek a biztonságosabb közlekedés lehetősége mellett a falvak vonzerejét, népességmegtartó képességét növelik
– tette hozzá.
Három év alatt így több mint 3000 kilométernyi mellékút újult meg, a „soha nem látott ütemű fejlesztéshez” a Magyar Közút Zrt. saját gépparkjának jelentős fejlesztése is hozzájárult – mutatott rá a kormánybiztos.
Kállai Mária, a térség országgyűlési képviselője az eseményen kiemelte: a Szolnok–Tiszasüly összekötő út rossz állapota sürgős beavatkozást kívánt, ezt a környező településeken megjelenő társadalmi igény is alátámasztotta.
A lakosság, a polgármesterek, a Magyar Közút és a kormány összefogásának eredménye a most átadott, mintegy 2,3 kilométernyi szakasz, amely Csataszög, Hunyadfalva Kőtelek és Nagykörű lakói számára közelebb hozta a megyeszékhelyt és annak minden lehetőségét
– fogalmazott.
Szólt arról is, hogy köszönet illeti a kormányt, amely a falvakat „lépésről lépésre, tudatosan és szerteágazóan” fejleszti. Saját, szolnoki székhelyű választókerületében a Magyar falu programon keresztül 186 projekt kapott pályázati támogatást, közel hárommilliárd forint értékben. Emellett az érintett településeket összekötő utak felújítására további 3,6 milliárd forintot fordított a kormány – tájékoztatott.
Szalay Ferenc, Szolnok polgármestere köszöntőjében kiemelte: 12 éve Magyarország az államcsőd szélén állt, ma pedig minden részében fejlesztések, beruházások, építkezések zajlanak.
Ehhez kell egy olyan gazdaságpolitika, amely arra alapoz, hogy Magyarországnak van ereje felépíteni saját magát, hiszen hazánk képes megtermelni azokat a forrásokat, amire szüksége van
– mondta.
Emlékeztetett: Szolnok mindig a környező településekkel együtt akart és tudott fejlődni, velük együtt alkot kerek egészet.
Lovász Tibor, Kőtelek polgármestere hangsúlyozta: a környékbeli települések lakói és az ide érkezők számára fontos eredmény a 3224-es számú út legrosszabb állapotú szakaszainak rendbetétele.
A most átadott 2,3 kilométeres részen kívül több helyen jelenleg is tart a felújítás – jegyezte meg. Ahogyan országszerte, úgy ebben a térségben is a gazdaság és a vidék fejlődésének alapfeltétele a jó úthálózat kialakítása – jelentette ki.