Évekig tévúton járt a nyomozás a Fenyő-gyilkosság ügyében, miután albán bűnözők között keresték az elkövetőt és segítőit. Minderről a Fővárosi Törvényszéken Kovács Lajos nyugalmazott rendőrezredes is beszélt, aki részletesen kifejtette, hogy miért terelődött a gyanújuk egy adott albán körre.

Fenyő Jánost 1998. február 11-én késő délután, már sötétedés után lőtték le a Margit utcában, amikor harmadikként megállt a Margit körútra engedő, tilost jelző lámpánál. Mercedese mögött három autóval követte őt már a rózsadombi Vico-székháztól a GAM-988 rendszámú Mitsubishi Lancer, ami szintén megállt. Kiugrott az anyósülésről egy sapkás, dzsekis férfi, odafutott Fenyő autójához és az anyósülés felőli ablakon keresztül legalább húszszor belelőtt a horvát gyártmányú, Agram–2000 típusú minigéppisztolyból, amit aztán a legközelebbi, járdán parkoló külföldi autó alá csúsztatott. A körúton lépésben kanyarodó villamosból mindez tucatnyi tanú látta, miként azt is, hogy az elkövető sietősen kisétál a körútra, ott jobbra fordul és az első kapubejáróba bedobja a dzsekijét és a sapkáját, majd a következő saroknál jobbra fordulva eltűnik.

A gyilkos Rohác volt
Ma már jogerős ítélet mondja ki, hogy a kivégző Jozef Rohác, a szlovák maffia bérgyilkosa volt, aki egyébként az embereivel kutyákkal és fegyverekkel védte az Energol Rt. nagykőrösi telephelyét, amellett gyilkosságokat is vállalt. Portik megbízásából ő robbantotta fel az Aranykéz utcát, és ölte meg mások mellett a energolosokra valló másik olajozó bűnözőt, Boross Tamást.
Jozef Rohác neve azonban tíz évig fel sem merült Fenyő gyilkosaként, mint ahogy Portik Tamásé sem megbízóként.