A szankciók nem sújtották a fejlett világot, hanem pont egy felívelő pályát adtak neki. Magyarországnak is feladata lenne szívvel-lélekkel támogatni ezeket a szankciókat
– így fogalmazott Csaszny Márton, Pesterzsébet volt MSZP-s képviselője, aki értesüléseink szerint mostanában inkább a DK-val ért egyet a testületi üléseken.
Csaszny állítása szerint nemcsak az Európai Unió él szankciókkal, hanem más fejlett demokráciák is, elítélve azokat az országokat, amelyek szerinte csatlósként támogatják Oroszországot.
Mint elmondta, a fejlett világ lassan felkészül az energiaárak letörésére, ez – a képviselő véleménye szerint – a gázárváltozásból látszik, ugyanis „míg szeptemberben még pár százalékkal fölötte volt a tavaly szeptemberinek, októberben már húsz százalékkal olcsóbb a tőzsdei gázár, mint 2021 októberében volt”.
Annyira felkészült a világ a gázfogyasztás visszaszorítására, hogy az Egyesült Államokban a gáztermelőknek ma fizetni kell azért, hogy betáplálhassák a gáztermelésüket a hálózatba – fejtegette a képviselő, majd elmagyarázta, a szankciók nem sújtották a fejlett világot, hanem pont egy felívelő pályát adtak neki. Magyarországnak is feladata lenne szívvel-lélekkel támogatni ezeket a szankciókat – tette hozzá.
Mint azt lapunk korábban megírta, Csaszny Márton még nyáron jelentette be, hogy elhagyja a baloldali bástyaként elkönyvelt Pesterzsébeten az MSZP frakcióját: ezzel tovább olvadt a szocialista párti képviselők létszáma a fővárosban.
Lapunk értesülései szerint Csaszny azért döntött a kilépése mellett, mert kibékíthetetlen ellentétek alakultak ki közte és frakciótársai között. Információink szerint Csaszny Márton továbbra is a párt tagja maradt, azonban nem a frakció tagjaként folytatja a munkát.
A Magyar Nemzet telefonon is megkereste a képviselőt, aki elmondta, az értesülések nem pontosak, ő ugyanis – mint fogalmazott – csak szünetelteti frakciótagságát, ennek pontos okairól azonban nem volt hajlandó nyilatkozni lapunknak. Információink szerint a pesterzsébeti MSZP bomlásának a hátterében a Demokratikus Koalíció (DK) elnöke, Gyurcsány Ferenc állhat, ugyanis a kilépett MSZP-s képviselő az elmúlt időszakban nyíltan a DK elképzeléseivel szimpatizált. Beszédes tény, hogy Csaszny külső támogatásával pedig a DK többségbe kerülhet a képviselő-testületben.