Koskovics ezt azzal egészítette ki, hogy a teljes nyugati világban szükség lenne a közoktatás újragondolására, köztük az Egyesült Államokban is.
„Pontosan azok a baloldali-progresszív erők telepedtek rá az amerikai általános iskolai, gimnáziumi közoktatási rendszerre, amelyek idehaza próbálnak rátelepedni a pedagógusokra”.
„Ez egy puha manőver, hogy a társadalompolitikát a közoktatáson, a popkultúrán keresztül terjesztik” – reflektál Pindroch Tamás, aki szerint ez veszélyes jelenség.
„Ha konzervatív szemszögből ránézünk egy chicagói gimnázium második osztályára, akkor azt fogjuk észrevenni, hogy ott megy a genderérzékenyítés, a kritikai rasszelmélet, amely a saját amerikai történelmükkel állítja szembe a diákokat, hogy megvessék a saját történelmüket” – reflektált Koskovics.
„Azonnali leszerelés és világbéke, ezt hirdették korábban Európa-szerte a baloldali és zöldpártok, de most önmagukkal szembefordulva még több fegyvert és még több katonát követelnek az ukrajnai húsdarálóba. Hol vannak most a balos békegalambok?” – vetette fel Az igazság órájának következő témáját a szerkesztő-műsorvezető Czirják Imre.
„Nagyot fordult a világ, jelenleg valóban a balos és zöldpártok követelik a fegyverszállításokat, a tegnap galambjaiból a ma háborús héjái lettek, mert egy háborús konfliktust úgy lehet elnyújtani, ha pénzt és fegyvert öntenek bele. Megdöbbentő ez a változás” – fogalmazott Koskovics Zoltán az Alapjogokért Központ geopolitikai elemzője.
„Most éppen ez lett az új woke-ügy, amit támogatni kell” – mondta az elemző.
„Vajon lecserélték a jelszót, ne szeretkezz, hanem háborúzz?” – kérdezte a vendégeket a műsorvezető.
Az október 26-i adást itt hallgathatják meg:
Borítókép: tanévnyitó diáktüntetés a tanárokért (Fotó: Teknős Miklós)