Csütörtök éjszaka brutális támadás ért három intézkedő rendőrt Budapesten. A késes támadóra a rendőrök rálőttek, a lábán sérült meg, majd elfogták. Az egyik rendőr, a 29 éves Baumann Péter rendőr főtörzsőrmester, a XI. kerületi rendőrkapitányság körzeti megbízottja belehalt a sérüléseibe. Két társa szúrt és vágott sérülésekkel került kórházba. Az őrizetbe vett, a bűncselekményt tagadó támadó ellen a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) indított nyomozást. A gyilkosság indítéka egyelőre ismeretlen. Az elmúlt évtizedekben számos, a rendőröket ért támadás történt Magyarországon.
Az 1979-es hajtóvadászat
Az egyik legismertebb rendőrgyilkosság 1979 nyarán történt. Budapesten, a XVIII. kerületben kegyetlen bűncselekmény áldozata lett egy akkor 45 éves rendőr. A sértettre hárman támadtak: a rendszerváltás előtti évtizedek egyik legkegyetlenebb köztörvényes bűnözőjeként számon tartott Soós Lajos, illetve társai, György József és Németh István. Céljuk az volt, hogy fegyvert szerezzenek tervezett bűncselekmények elkövetéséhez.
A sértettet elcsalták őrhelyéről, majd Soós egy Wartburg féltengelyével leütötte, testét a kocsi csomagtartójába emelték, majd elvették a szolgálati fegyverét. Mikor Soós észlelte, hogy az egyenruhás nem halt meg, többször fejbe vágta, végül átvágta a nyakát.
Holttestét két nappal később megtalálták, és azonnal hajtóvadászat indult a gyilkosok ellen: 1979. október 8-án fogták el a tetteseket, akik korábban – hasonló okból – egy pénzügyőrt is kivégeztek, méghozzá úgy, hogy mielőtt a meggyilkolt férfit eltemették, egy bajonettel levágták a fejét, és azt az áldozat lábához tették. Soóst és György Józsefet kötél általi halálra, Németh Istvánt pedig, fiatal korára tekintettel húsz évig tartó szabadságvesztésre ítélte végül a bíróság.