Szerdán találkoznak a pártok képviselői Pintér Sándor belügyminiszterrel a Belügyminisztérium épületében, hogy egyeztessenek a köznevelésben foglalkoztatottak jogállásáról szóló törvényről.
Bár eddig úgy volt, hogy a meghívott pártok közül az LMP, a Jobbik és a Mi Hazánk vesz részt az egyeztetésen, a legújabb hírek szerint az MSZP is bejelentette, hogy elmennek.
Mint az a szocialisták közleményéből kiderült, a pártot a tárgyalásokon Kunhalmi Ágnes társelnök képviseli. Azt írták, végül azért döntöttek a részvétel mellett, mert nem hagyható ki egyetlen alkalom sem, amikor segíthetnek az oktatásban részt vevő diákoknak és pedagógusoknak a hangjuk felerősítésében. A tárgyalásokon való részvételüket azonban ahhoz a feltételhez kötötték, hogy a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) képviselőjének társaságában mehessenek.
A Demokratikus Koalíciótól Barkóczi Balázs oktatási és kulturális árnyékminiszter az online sajtótájékoztatóján azt mondta: csak akkor lesznek ott az egyeztetésen, ha jelen lehet a diákok egy képviselője is, ezért az Egységes Diákfront nevű szervezet elnökségi tagjával fog érkezni. Ha a fiatalt nem engedik be, ő sem fog bemenni
– fogalmazott. Szerinte a diákok nélkül ez nem egyeztetés, hanem színjáték. A sajtótájékoztatón az árnyékminiszter beszélt még a magyar közoktatás ellehetetlenítéséről, a tanárok elvesztéséről és bosszúállásról, majd Dobrev Klára árnyékkormányát méltatta.
Az érdekképviseleti mozgalmak között is megosztottság tapasztalható.
A Tanítanék Mozgalom véleménye kísértetiesen hasonlít a DK álláspontjára, amikor ők is azt állítják, hogy a törvénytervezet a kormány bosszújának az eszköze, és arról nem tárgyalni kell, hanem teljes egészében elutasítani.
A Tanítanék felszólította a parlamenti pártok valamennyi képviselőjét, hogy a belügyminiszterrel a törvényről ne egyezkedjenek, annak sem a jelenlegi, sem a módosított változatát ne szavazzák meg.
Ezzel ellentétben a PDSZ nem ért egyet azzal a felvetéssel, hogy az ellenzéki pártok ne üljenek le a kormánnyal a státustörvény tervezetéről tárgyalni.
A szervezetet képviselő Nagy Erzsébet szerint aki elzárkózik az ilyen kezdeményezésektől, az megadja annak az esélyét, hogy a kormány magát demokratának állítsa be, és azt mondja, ők akartak egyeztetni, de a tárgyaló felek erre nem voltak hajlandók.