David Pressman, az Egyesült Államok budapesti nagykövete hamis kritikát megfogalmazva azt állította, hogy antiszemita üzenete van a kormány által kihelyezett plakátoknak. Lánczi Tamás a 48 perc című közéleti háttérműsorban a közszolgálati televízióban a kritikák abszurditását érzékeltetve emlékeztetett: az izraeli labdarúgó-válogatott selejtezőit hazánkban tartják, mivel a zsidó állam nemzeti csapata több száz ország közül Magyarországot találta a legbiztonságosabb helyszínnek. Ráadásul zsidó és izraeli filmfesztiválnak is otthont ad a magyar főváros.
Miért került elő megint az antiszemita-kártya?
– tette fel a kérdést. Mráz Ágoston Sámuel szerint David Pressman nem nagykövetként, hanem politikai aktivistaként viselkedik.
David Pressman ejtőernyős karrierdiplomata
– Mögötte demokrata liberális körök állnak az Egyesült Államokban, és amikor a Soros-birodalomban generációváltás volt, akkor a The Wall Street Journal megírta, hogy Soros György a legnagyobb támogatója a Demokrata Pártnak, tehát nem az antiszemitizmus fájt David Pressmannek, hanem Soros György fiának felbukkanása a magyar kormányzati kommunikációban – jelentette ki az elemző.
Pócza István kiemelte, az viszont nem jelenik meg a nyugati sajtóban, hogy egyre erősödő antiszemita mozgalom van kialakulóban a Nyugaton. Felidézte, hogy volt egy amerikai kollégájuk, akit amikor körbevezettek Budapesten, meglepődve tapasztalta, hogy hamisak azok a hazánkkal kapcsolatos vádak, amelyeket a CNN-en hallott.
Ő egy ejtőernyős karrierdiplomata
– jellemezte David Pressmant ifjabb Lomnici Zoltán. Hozzátette: az Egységes Magyarországi Izraelita Hitközség (EMIH) sokkal hitelesebb entitás ebből a szempontból, mint az ideejtőernyőzött karrierpolitikus David Pressman. – Az EMIH az elmúlt években rendszeresen hangoztatta, hogy a térségben, a régióban az egyik legbiztonságosabb ország Magyarország − tette hozzá az alkotmányjogász.
Mráz Ágoston Sámuel közölte: a guruló dollárok a legjobb példa rá, hogy a nemzetközi baloldal kormányváltást akar, lehet, hogy az antiszemitizmus reflexszerűen jutott eszébe a nagykövetnek, és maga sem gondolta komolyan. Megjegyezte, megszokásból gyűjtik azokat a vádakat, amelyekkel szerintük le lehet járatni a magyar kormányt.
Azt gondolják, ha lejáratják a magyar kormányt, közelebb kerülnek a kormányváltáshoz, holott tizenhárom éve csak egyre messzebb kerülnek tőle
– tette hozzá a Nézőpont Intézet vezetője.
David Pressman egyébként komoly aggályokat fejezett ki a nemrég az Országgyűlés elé került szuverenitásvédelmi törvényjavaslattal kapcsolatban. Szerinte az indítvány a független civil társadalom és a médiaszervezetek kriminalizálására vagy megfélemlítésére irányulhat, s az nagyon veszélyes. Reményét fejezte ki azzal kapcsolatban, hogy Magyarország nem ezt az utat választja, azaz nem fogadja el a törvényt, illetve utalt arra is, hogy szerinte a magyar szuverenitásvédelmi törvénycsomag a putyini Oroszország hasonló jogszabályához képest is messze durvább. Ezzel szemben az amerikai ügynökvédelmi törvény a magyar javaslatnál sokkal szigorúbb feltételeket tartalmaz.