Karácsony Gergely főpolgármester nem csupán a budapestiek érdekeiért aggódik nap mint nap, de a fővárosi kultúra függetlenségéért, létéért is – írta meg a Mandiner. Emlékezetes, hogy a főpolgármester egy éve a színházi világnapon arról írt a Facebook-oldalán, hogy „aki a kultúra ellen cselekszik, az ország ellen vét”.
A portál felhívta a figyelmet, hogy mindezekkel szemben azt tapasztalja a fővárosi kultúrafogyasztó 2024 év elején, hogy az egyik legfontosabb budapesti kultúrintézmény, a Budapesti Művelődési Központ (BMK) az alábbi közleményt tette közzé: a Budapesti Művelődési Központ több mint négy évtized után várhatóan február első napjától új helyszínen és új formában folytatja a munkát.
A cikk jelezte, hogy erről a bejelentésről szinte sehol nem lehet olvasni. Sem az országos, kormánykritikus médiumok felületein, sem a baloldali városvezető hír- és véleménycsatornáin. Pedig jelentős változásokon megy keresztül a BMK, pusztán a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár Kelenföldi Könyvtára, valamint a Budapest Főváros Bartók Táncegyüttes és a Fővárosi Énekkar működését nem érinti a művelődési intézmény költözése.
A BMK közleménye nem említ részleteket, ezért felkeresték Máhr Dániel igazgatót, hogy miként is kell elképzelni egy olyan költözést, hogy február elsejétől egyes foglalkozások már nem az Etele út 55. szám alatt lesznek megtartva, ugyanakkor a könyvtár továbbra is itt lesz, a táncegyüttes, kórus próbái úgyszintén. Érdeklődtek továbbá, mi indokolja a bezárást, költözést; mi történik a BMK munkavállalóival, az intézménybe befogadott civil szervezetekkel; s hogy mi a tervük így az Etele úti épülettel?