– Mit gondol arról, hogy a baloldalon már a hivatal létrehozásának az ötlete után arról értekeztek, hogy az politikai boszorkányüldözést fog végezni?
– Boszorkányüldözést ők folytatnak, mivel úgy, hogy még nem is látták a normaszöveget és nem tudták, hogy ki fogja vezetni a hivatalt, már gyakorlatilag megfogalmazták a vádat és konkrét prekoncepcióval álltak elő. Nem adták meg az esélyt sem a hivatalnak, sem nekem, hogy elkezdjük a munkát, és majd ez alapján ítéljék meg a szervezet működését.
Nem tudom, hogy milyen konkrét sérelem érte azokat, akik a kritikákat megfogalmazták, de mégiscsak az én lakásom ajtajára függesztettek ki táblát és fenyegettek meg többek között akasztással is.
Azok rettegnek és próbálnak magukból már most mártírt csinálni, akik valójában fenyegetnek. Továbbá én nem látok bal- és jobboldalt, csak olyanokat, akik a magyar szuverenitást gyengítik, és olyanokat, akik azt erősítik. Nekem ezen a szemüvegen keresztül kell néznem a világot.
– Várható, hogy ezek az erők, amelyek a magyar szuverenitást igyekeznek gyengíteni, az elkövetkezendő időszak során is támadásokat indítanak?
– Nem tudjuk, hogy mit hoz a jövő, de az biztos, hogy a világban két eszmeáramlat van. Az egyik, amit úgy ír le Soros György, hogy a nyílt társadalom. Ez egyértelmű megfogalmazása annak, hogy a nemzetállamokat le kell bontani. Tehát nem árul zsákbamacskát sem Soros György, sem az ő követői. Egyértelműen a nemzetállami szuverenitás ellen vannak, és azt rossznak tartják. Velük szemben állnak azok, akik jónak tartják a nemzetállami szuverenitást. Engem azért neveztek ki ennek a hivatalnak az élére, hogy a szuverenitást védjem, és ezzel foglalkozom majd az elkövetkezendő időszakban. Várható, hogy személyes támadásokat kapok, de a hivatalt is támadni fogják.
Továbbá számítani lehet arra is, hogy az Európai Unió eljárást fog indítani tágabb értelemben a magyar szuverenitás, azon belül elsősorban a Szuverenitásvédelmi Hivatal és az intézményt létrehozó törvény miatt Magyarországgal szemben. Ezekre fel kell készülni, de ilyen a boksz.
– Régóta tartó harc van a nemzetállami szuverenitást óvó és a nyílt társadalmat hirdető erők között. Hogyan áll most ez a harc és mi lehet a kimenetele az elkövetkezőkben?
– Próbálok kilépni a politikai elemző szemszögéből, de annyit azért szerintem el lehet mondani, hogy a helyzet Európában nem éppen rózsás. Az európai szuverenitás ugyanis az elmúlt években súlyos sebeket kapott, és nemcsak a konnektivitás, de az a globalizált világ is megszűnőben van, amelyet eddig megszoktunk. A közeljövő egyik nagy kérdése lehet az, hogy van-e lehetőség még a visszafordulásra, hogy meg tudjuk-e őrizni Európát olyannak, amilyennek mi megismertük, vagy az átalakulási folyamatok már nem fordíthatók vissza.
– Lehetséges, hogy az európai parlamenti választásokon a szuverenista erők kerekednek felül?
– Minden lehetséges, de erről majd az európai embereknek kell elmondaniuk a véleményüket. Mi azon fogunk dolgozni, hogy a választásokon a magyar emberek bárhogyan is döntsenek, azt a döntést saját maguk hozhassák meg külföldi befolyásolástól mentesen.
Borítókép: Lánczi Tamás, a Szuverenitásvédelmi Hivatal vezetője (Fotó: Bach Máté)