– Ötmilliárd forinttal drágább, kisebb műszaki tartalom – összegezte a fővárosi Fidesz frakcióvezetője a Lánchíd-felújítást. Wintermantel Zsolt új videójában így foglalta össze a botrányos ügyet: a főpolgármester minden követ megmozgat, hogy egy bizonyos cég végezhesse a munkát, majd számlagyáros nyomozásban érintett cégeken keresztül
közel másfél milliárd forint vándorol készpénz formájában magánzsebekbe.
A kormánypárti politikus úgy véli, a Lánchíd botrányos felújítása kapcsán Karácsony Gergely nagyon sok válasszal tartozik a budapestieknek. Fel is tett hat kérdést, amelyek tisztázásra szorulnak:
- Miért nem volt jó az eredeti szerződés?
- Miért kellett új közbeszerzést kiírni?
- Miért ragaszkodott a főpolgármester az A-Híd Zrt.-hez?
- Miért kellett elfogadni az ötmilliárd forinttal drágább ajánlatot?
- Miért kellett hatvanszorosára emelni az előleget?
- Hová vándorolt a másfél milliárd forint?
Mint arról a Magyar Nemzet már beszámolt, újabb személy bukhat bele a százmilliós számlagyár működtetésével gyanúsított Vig Mórhoz köthető hídpénzbotrányba. Sajtóértesülések szerint a praxisától eltiltott jogász mellett egy másik ügyvéd, Hegedűs Dániel is óriási összeget, ötszázmillió forintot vehetett fel készpénzben a Lánchíd felújítását végző cégtől.
A hídpénzbotrány kirobbanásának egyik előzménye, hogy tavaly novemberben az adóhatóság őrizetbe vett egy praxisától eltiltott ügyvédet, Vig Mórt, aki nem más, mint az Amnesty International Magyarország igazgatójának, Vig Dávidnak a testvére. A Nemzeti Adó- és Vámhivatal Bűnügyi Főigazgatósága több száz milliós számlagyár működtetésének gyanújával házkutatást is tartott az egykori jogásznál, akit többek között különösen nagy vagyoni hátrányt okozó, üzletszerűen elkövetett költségvetési csalással vádoltak meg.