Tragédiához vezethet a szélsőbaloldali erőszak burjánzása

Nemrég a Mérce készített interjút a szélsőbaloldali Antifa egyik emberével, aki elismerte, hogy a szervezet eszköztárának része az erőszak alkalmazása. Az elmondottaknak újra aktualitást ad, hogy egy baloldali író követett el merényletet Robert Fico szlovák miniszterelnök ellen. Emlékezetes, hogy a szélsőbaloldal Magyarországon is több erőszakos bűncselekményt követett el az utóbbi időben, amikor hátulról támadtak gyanútlanul, békésen sétáló emberekre.

2024. 05. 16. 12:01
Antifa-ügy, az elsőrendű vádlott az olasz Ilaria Salis.
Ilar Fotó: Bach Máté
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

– Az Antifa tagjai szükség esetén élnek szabotázsakciókkal, célzott rongálással vagy pedig fizikai konfrontációval, ezek mind részei a munkájuknak – derült ki a Mérce által a közelmúltban egy szélsőbaloldali aktivistával készített interjúból.

Tehát igen, az erőszak része az Antifa eszköztárának

– szögezte le.

A Mércének megszólaló szélsőbaloldali aktivista szerint arról konszenzus van náluk, hogy erőszak és a személy elleni erőszak végképp, kizárólag végső esetben használható, és akkor sem megengedett az életveszély okozása. Ugyanakkor a valóság azt mutatja, hogy a baloldal nem riad vissza még a gyilkosságtól sem.

Az aktivista interjúját új megvilágításba helyezi a Robert Fico szlovák miniszterelnök ellen elkövetett szerdai merénylet. Ahogy arról lapunk is beszámolt, több lövés érte Ficót a tegnapi kormányülés utáni incidensben. A támadó, Juraj C. hetvenegy éves férfi, aki a Szlovákiai Írók Szövetségének tagja és egy 2019-es lévai online cikkben baloldali íróként mutatták be.

 

Embervadászatot folytatott a szélsőbal Budapesten

A baloldali erőszak Magyarországon sem ismeretlen jelenség, mivel tavaly februárban a szélsőbaloldali Antifa-csoport Magyarországon több embert is megtámadott, és komoly sérüléseket okozott az ártatlan járókelőknek. Az első incidens február 9-én történt a belvárosi Fővám téren, ahol három lengyel állampolgárra támadt rá egy hét-nyolc fős banda: lerohanták, majd viperákkal és más eszközökkel ütni kezdték őket. A sértettek közül ketten is súlyos, nyolc napon túl gyógyuló, töréses sérülést szenvedtek.

A következő támadás másnap, február 10-én történt, akkor a XI. kerületben, Gazdagréten egy magyar férfira rontottak rá hátulról. A munkába igyekvő áldozat olyan súlyos sérüléseket szenvedett, hogy azonnal kórházba kellett szállítani. Ugyanazon a napon az esti órákban az V. kerületi Bank utcában egy magyar, az I. kerületben pedig egy német párt bántalmaztak. A támadások után menekülő Antifa-csoport tagjai közül többeket is elfogott a rendőrség.

A csoport legismertebb tagja Ilaria Salis, aki elfogása után sokszor hallatott magáról. A szélsőbaloldali aktivista több nyílt levelet is írt a börtönből, amelyekben folytatta a hergelést.

Az egyik első nagy nyilvánosságot kapott ügy az volt, amikor a fogva tartása körülményeiről panaszkodott, állításai azonban hamisnak bizonyultak. Az ügyészség az elfogott szélsőbaloldali támadókkal szemben fegyházbüntetés kiszabását, valamint Magyarország területéről történő kiutasítást indítványozott. A tárgyalás jelenleg is tart.

A budapesti támadások szálai a Lina Engel-féle Hammerbandéhez vezetnek. Ezek a szélsőbaloldali aktivisták Németországban hosszú évek óta tartják rettegésben az embereket.

 

Pedofilbotrány a Szikra Mozgalomnál

A tavaly februári szélsőbaloldali támadássorozat más bűncselekményeket is a felszínre hozott. A nyomozók a Jámbor András párbeszédes parlamenti képviselőhöz köthető Szikra Mozgalom aktivistájának, Dobos Krisztinának a lakásán csaknem háromszáz olyan felvételre bukkantak, amelyeken tizenkét év alatti, köztük két-három éves gyermekek szexuális sanyargatása, megerőszakolása látható.

A lefoglalt adathordozókon hetvenezer olyan pornográf felvételt tároltak, amelyeken láthatóan tizennyolc év alattiak szerepelnek.

A Szikra Mozgalom aktivistájának lakásán azután tartottak házkutatást, hogy az aktivista nő gyanúba keveredett az Antifa által elkövetett brutális embervadászat kapcsán. Az aktivistanő ellen nem volt elegendő bizonyíték, így szabadlábra helyezték, majd megszüntették a nyomozást ellene. 

Jámbor András Dobos Krisztinát még a parlamentbe is bevitte, és arra szólította fel a fideszes országgyűlési képviselőket, hogy kérjenek tőle bocsánatot, amiért ártatlanul vádolták meg. Ugyan a nyomozás valóban azt állapította meg, hogy Dobos Krisztinának nem volt köze az Antifa-támadásokhoz, azonban az alibit az élettársa nyújtotta neki, akinek a laptopján a pedofil tartalmakat találták. A férfi, miután ez kiderült, öngyilkos lett.

 

Erőszakba torkolló tüntetések

A baloldal által meghirdetett és békésnek mondott tüntetéseken is gyakran megjelenik az erőszak. Idén februárban a Hősök terén zajlott egy demonstráció, amiből kiválva a tüntetők egy része a Lendvay utcában található Fidesz-székházhoz vonult át, ahol farkasszemet néztek a rendőrökkel, továbbá a körbevették a Pesti Srácok operatőrét és riporterét, akiket valószínűleg a lökdösődésnél súlyosabb tettlegesség ér, ha a rendőrök nem mentik ki onnan őket.

Még tavaly májusban az Oktogonon tartott a baloldal egy tüntetést, amely után egy szélsőséges csoport ugyancsak a Fidesz-székházhoz vonult.

A jogtalan demonstrálók teli sörösdobozokat, valamint fémtermoszt és vascsavarokat dobáltak a rendőrökhöz, akiket horgászbottal és törött zászlórúddal is szurkáltak. Ugyanakkor pirotechnikai eszközöket is alkalmaztak a demonstrálók, többek között füstgyertyát dobtak a rendőrök közé.

 

Kommunista felolvasóestek

A szélsőbaloldali eszmék terjedésének egyik fontos pontja Budapesten a VIII. kerület, mivel a helyi Gólya presszó a magyar antifák egyik törzshelye. A VIII. kerületi Szeszgyár utcában 2021-ben jött létre a Szeszgyárt Kert néven működő közösségi tér, ahol „queer, ökofeminista teret”, egy nagy közösségi nappalit hoztak létre, és itt kétszer is nyári programokat tartottak.

Még tavaly a Hír TV Célpont című műsora számolt be róla, hogy a Szeszgyár utcában egy társasház földszinti lakásában kommunista közösségi gyűléseket és marxista felolvasóesteket tartanak, az ott lakók pedig sokszor látnak külföldieket bemenni a lakásba.

Borítókép: Ilaria Salis (Fotó: Bach Máté)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.