Az Antifa tagjai szükség esetén élnek szabotázsakciókkal, célzott rongálással vagy pedig fizikai konfrontációval, ezek mind részei a munkájuknak – derült ki a Mérce által a közelmúltban egy szélsőbaloldali aktivistával készített interjúból. A lapnak megszólaló szélsőbaloldali aktivista szerint arról konszenzus náluk, hogy erőszak és a személy elleni erőszak végképp, kizárólag végső esetben használható, és akkor sem megengedett az életveszély okozása.
Tehát igen, az erőszak része az Antifa eszköztárának
– szögezte le aktivista.
Felmerülhet akkor a kérdés, hogy Budapest utcáin véletlenszerűen kiválasztott embereket hátulról leütni és utána komoly sérüléseket okozni nekik mennyire lehetett szükséges eset?
Az aktivista szerint a nemzetközi szélsőbaloldali mozgalmon belül is vannak viták arról, hogy mennyire kell militánsan fellépniük az ő mércéjük szerinti jobboldali erőszakkal szemben.
Kitért arra is, hogy szerinte csak azért akarják az Antifát erőszakosnak bemutatni, hogy aláássák más Antifa-akciók legitimitását. Valamint csak azért van ügy többek között a budapesti támadásból is, hogy tovább tudják növelni az antifák állami elnyomását.
Az Antifa mozgalom már Magyarországon sem ismeretlen jelenség. Emlékezetes, amikor tavaly februárban egy ilyen szélsőbaloldali Antifa-csoport Magyarországon több embert is megtámadott és komoly sérüléseket okozott az ártatlan járókelőknek. Volt olyan áldozat, akinek a fejét annyira ütötték, hogy huszonöt öltéssel kellett összevarrni. A támadások után menekülő Antifa-csoport tagjai közül többeket is elfogott a rendőrség.
A csoport legismertebb tagja Ilaria Salis, aki elfogása után sokszor hallatott magáról. A szélsőbaloldali aktivista több nyílt levelet is írt a börtönből, amelyekben folytatta a hergelést. Az egyik első nagy nyilvánosságot kapott ügy az volt, amikor a fogva tartása körülményeiről panaszkodott, állításai azonban hamisnak bizonyultak. Az ügyészség az elfogott szélsőbaloldali támadókkal szemben fegyházbüntetés kiszabását, valamint Magyarország területéről történő kiutasítást indítványozott. A tárgyalások jelenleg is tart.
A Zöldek és az Olasz Baloldal Szövetsége (AVS) Ilaria Salist az európai parlamenti listájuk első helyére tette, hogy a szélsőbaloldali aktivista európai parlamentben kerülése esetén elkerülhesse a Magyarországon rá kiszabott büntetést.
A jelenleg is börtönben lévő szélsőbaloldali aktivista nővel kapcsolatban Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter is elmondta a véleményét.