Következő mérkőzések
Franciaország
18:002024. július 01.
Belgium
Portugália
21:002024. július 01.
Szlovénia

Felállt a háborúpárti koalíció + videó

Az Európai Néppárt elnöke most új politikai szövetségest talált Magyarországon: Magyar Péter Tisza Pártját.

2024. 06. 29. 10:20
Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke. Balról Manfred Weber, az EPP, jobbról Roberta Metsola, az Európai Parlament elnöke. Fotó: MTI/EPA/Robert Ghement Fotó: Robert Ghement
Vélemény hírlevélJobban mondva- heti vélemény hírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz füzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

„Engedjék meg, hogy mindenkit emlékeztessek, hogy a hetes cikkely szerinti eljárás megszavazásával az ország ellen szavaztam. Nem a Fidesz ellen, nem Orbán Viktor ellen, az egész ország ellen” – idézte Manfred Weber, az Európai Néppárt (EPP) vezetőjének szavait Magyarországról Az Igazság órájában, az Alapjogokért Központ (AK) és a Hír FM közös műsorában Dornfeld László. 

Az AK vezető elemzője hangsúlyozta: az EPP elnöke nyilatkozatával egyértelművé tette, hogy Magyarországot, a magyar embereket ítélte el, nem igaz az, hogy csak a kormányzattal van baja a nyugati köröknek. 

Kovács Attila, az AK európai uniós kutatási igazgatója hozzátette: Manfred Weber most talál egy politikai szövetségest Magyarországon, a Magyar Péter vezette Tisza Pártot. Ismert: a Tisza európai parlamenti képviselői az EPP frakciójába szeretnének kerülni, Manfred Weber személyesen látogatott Budapestre Magyar Péterhez ennek érdekében. 

Olyan szövetségesekre talált a Tisza Pártban, akik a magyar érdekekkel szemben álló politikájának a folytatásában Manfred Webert támogathatják – jegyezte meg Kovács Attila. 

Az Európai Unió vezetőinek javasolt Ursula von der Leyent, António Costát és Kaja Kallast a korrupció mellett még a háborúpártiság köti össze – mondta az AK európai uniós kutatási igazgatója. Európának az az érdeke, hogy a szomszédságában zajló háború minél előbb véget érjen. Ne csodálkozzunk, ha az európai választók változást szeretnének, és a mostani személyi javaslat ennek a választói igénynek a semmibevételéről szól, szembemegy azzal – hangsúlyozta Kovács Attila. 

 

Dornfeld László Von der Leyen kapcsán felidézte a Leyeni Hercegséget, amelyet Napóleon a XIX. század elején hozott létre bábállamként Németország egy részén. Ez jól rímel az Európai Bizottság újrázni szándékozó vezetőjének politikai karrierjére is: „közös, német–francia koprodukció, egy báb ezeknek az országoknak a kezében”.

És az, hogy mögüle most a támogatottság szépen lassan ki fog csúszni, elővetíti, hogy a közeljövőben neki sem lesz egyszerű dolga

– utalt a vezető elemző arra, hogy mind a francia elnök, mind a német kormánykoalíció támogatottsága drámaian megrendült az európai parlamenti választásokon. 

Az Igazság órájának fenti adását itt nézheti, hallgathatja meg:



 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.