Több európai országhoz hasonlóan szeptember 1-jétől hazánkban is egységes, országos szabályozás fogja tiltani, hogy a gyerekek a szükséges feladatokon kívül mobilozással tölthessék az idejüket az iskolákban.
A telefonok használatának megregulázásával kapcsolatban a Mandiner megkereste Bagdy Emőke klinikai szakpszichológust, a Károli Gáspár Református Egyetem professzorát, aki elmondta, mióta ezekbe a pici készülékekbe az egész internet befoghatóvá vált, a világunk a sarkából is kifordult.
Az emberi kapcsolatokban két ember közé állt egy átvivő, úgymond átmeneti eszköz, és elválasztóvá vált, miközben összekötő akar lenni
– mondta el Bagdy, aki megjegyezte, hogy a mobiltelefononak egyrészt óriási a jelentősége, mert biztosítja feltétel nélkül a gyors kontaktust, azonban másrészt kikapcsolja a személyességet.
Hirtelen és észrevétlenül, mint a cunami, elöntött minket az eszköz pozitív használatával kapcsolatos tapasztalat, ez a rászoktatás alattomossága. A rászoktatás nagyon egyszerű, mivel, ami kényelmes könnyű, azt az ember nagyon gyorsan beveszi. Így vagyunk az étellel, itallal, az alkohollal, a különböző szerekkel, amik jó közérzetet idéznek elő. Valójában pedig az érzelmi életünket korlátozza, érzelmileg kiéhezetté tesz. Nem is vesszük észre, rossz a közérzetünk, de azt sem, hogy romboljuk az egymás közötti kapcsolatot
– emelte ki a pszichológus, majd hozzátette, ma már tág ismeretek állnak rendelkezésre a gyógyszerfüggésről és eszközfüggésről is. A Károli-egyetem professzora szerint ugyanakkor a szabályozás későn követte a mobiltelefonok elterjedését.