Megjelent Magyarország új útikönyve + videó

A kötet nagyban hasonlít a XIX. század második felének magyar útleírásaira.

2024. 08. 21. 22:40
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hiánypótló a Magyarország – Az útikönyv című kötet, amely többféle metszetben az időtálló értékeket mutatja be és az időtállóságról szól – mondta az M1 aktuális csatorna szerda délutáni műsorában a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára.

Dömötör Csaba úgy fogalmazott, hogy a kötet természeti kincsekről, épített örökségről, hagyományokról, legendákról és irodalmi kincsekről szól, nem a folyamatosan változó éttermeket, szálláshelyeket mutatja be. 

Ez a kötet azt bizonyítja, hogy a mindennapi küzdelmeink ellenére egy olyan országban élünk, amelyre büszkék lehetünk

– hangsúlyozta, megjegyezve, hogy a kötetben minden generáció talál magának értékes információkat és történeteket.

Igényes mű, mindenki számára

Elmondta, hogy a kötet szubjektív benyomásokon alapul, ezért nagyban hasonlít a XIX. század második felének magyar útleírásaira. A szöveget elismert írók gondozták és a kötet képi világa is nagyon erős, külön fotós csapat készítette a felvételeket – ismertette az államtitkár. Mint mondta, a könyvben olyan tájegységeket mutatnak be, amelyek akár egy hosszú hétvége alatt is bejárhatók. A Magyarország 365 program keretében megjelent könyvet szeretnék eljuttatni könyvtárakhoz, iskolákhoz, hogy minél többen olvashassák – közölte.

Borítókép: A Széleskő-bányató néven is ismert tengerszem Apc közelében 2022. október 18-án (Fotó: MTI/Komka Péter)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.