Hol lehet az új orosz–ukrán határ? + videó

A fél ukrán kormány leváltása a tárgyalási hajlandóság jele lehet, vagy éppen ellenkezőleg: minden áron fenn kell tartani a rendet.

2024. 09. 08. 10:30
Illusztráció Forrás: Pixaay
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hogy hol lesznek a határok, mikor lesz egyfajta fegyvernyugvás vagy deeszkaláció, ez az amerikaiakon múlik – mondta el Az igazság órájában, az Alapjogokért Központ (AK) és a Hír FM közös műsorában az orosz–ukrán háborúval kapcsolatban Törcsi Péter, az AK operatív igazgatója. Megjegyezte: a magyar álláspont is az, hogy az oroszokat minél távolabb kell tartani a határoktól. Azzal kapcsolatban viszont szkeptikusan nyilatkozott, hogy vissza lehet-e tolni őket a nemzetközileg elfogadott ukrán határok mögé. 

Koskovics Zoltán, az AK geopolitikai elemzője szerint a jelenlegi ukrán kormányválság annak a következménye, hogy a front legfontosabb szakasza recseg-ropog és szétesés szélén áll. Az erre adott katonai válasz a kurszki betörés volt, a politikai reakció pedig tíz miniszter – köztük Dmitro Kuleba külügyi tárcavezető – leváltása. Úgy vélte: a kormányátalakítás annak a jele is lehet, hogy Volodimir Zelenszkij elnök tárgyalásokra készül. 

Vagy sajnos éppen ellenkezőleg: a háború folytatására, és ahhoz, hogy fenn tudja tartani a belső rendet represszív, elnyomó intézkedéseket kell majd hoznia, és ahhoz is egy másik csapatra van szüksége. 

 

A CPAC Hungaryknak – most már a harmadik volt idén – az egyik eredménye a Wokebusters mozgalom, a másik pedig a Patriots for Europe (Patrióták Európáért) – hangsúlyozta a műsorban Törcsi Péter. Az idei CPAC budapesti színpadán nagyjából minden olyan pártból volt felszólaló, amelyek megalakították az új európai parlamenti frakciót. – Jelentős színpadot tudtunk ácsolni ezeknek a politikusoknak és az is volt a cél, hogy legyen egy állandó együttműködés ezek között az erők között – fejtette ki az operatív igazgató. 

Számos kezdeményezésbe fogott az Alapjogokért Központ – nyilvánvaló, hogy ennek a zászlóshajója a CPAC Hungary és az együttműködés a nemzetközi és az amerikai CPAC-ekkel –, ebből kinőtte magát egy Wokebusters mozgalom, amely egyre nagyobb elánnal veti bele magát a küzdelembe – ismertette Koskovics Zoltán. Abba bízunk, hogy nemcsak Magyarországon, nemcsak Európában, hanem Észak-Amerikában is számos wokebuster fog jelentkezni, olyan emberek, akik hajlandók és képesek tenni annak érdekében, hogy most már ne védekezzünk, hanem támadásba lendüljünk a progresszív ideológiával szemben – hangsúlyozta a geopolitikai elemző. 

 

Az igazság órájának fenti adást itt nézhetik, hallgathatják meg:

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.