Csárdi Antal LMP-s országgyűlési képviselő vasárnap délután a Facebook-oldalán jelentette be, hogy kilép pártjából és annak parlamenti frakciójából – de mandátumát megtartja. Mint írta, kibékíthetetlen ellentét áll fenn az LMP és az ő politikai alapértékei között.
Állítása szerint az elkövetkező napokban bemutatja, hogy pontosan mi is vezetett erre a döntésre, ám konkrétumokat nem árult el.
Csárdi kilépésről szóló Facebook-posztjának megjelenéséhez képest fél órával később a Soros György által is finanszírozott 444.hu hírportálon megjelent egy terjedelmesebb interjú is a politikussal. – Egy számomra rendkívül megbízhatónak tartott személytől eljutott hozzám egy olyan bizonyíték, ami igazolja, hogy még azelőtt, hogy a kongresszus döntött volna a Vitézy-projektről, előrehaladott egyeztetések zajlottak Rogán Antal, Vitézy Dávid és a párt vezetése között – mondta a politikus, aki a bizonyíték bemutatásától és a forrásának felfedésétől elzárkózott.
A baloldali politikusok és a liberális sajtó régóta polemizálnak azon, hogy a kormánypártok jelöltje, Szentkirályi Alexandra visszalépett a júniusi főpolgármester-választás előtt néhány nappal Vitézy Dávid LMP-s jelölt javára.
Az összeesküvés-elméletek szerint Ungár Péter összejátszott a jobboldallal Karácsony Gergely főpolgármester megbuktatásáért. Eddig azonban semmilyen, ezt alátámasztó bizonyíték nem került elő.
Csárdi állításainak komolytalanságát jól mutatja az érintettektől érkező reakció. – Csárdi Tóni a kampányomat mindvégig támogatta, ő volt az egyetlen Tóni, aki ezt tette – reagált Vitézy Dávid.
Ungár Péter kiemelte: ha Csárdi Antalnak Szentkirályi visszalépése valóban gondot okozott volna, korábban is kiléphetett volna az LMP-ből.
Az állítások komolytalanságát Hont András liberális publicista ironikus kommentárja is jól mutatja: mint írta, Vitézy egyik legnagyobb támogatója épp Puzsér Róbert kritikus volt, aki az elmúlt hónapokban mind élesebb kormányellenes kirohanásaival került be a hírekbe.
A politikus eddig főként botrányaival került be a sajtóba. 2022-ben például okirat-hamisítási ügybe keveredett, amikor az Országgyűlés Hivatala által számára bérelt lakásban nem fizette közüzemi számláit, és meghatalmazást hamisítva próbált ügyet intézni az energiaszolgáltatónál.