Szentkirályi Alexandra fontos döntést hozott a magánéletével kapcsolatban + videó

A Fidesz fővárosi frakcióvezetője azt is elárulta, miért kezdett politizálni.

2024. 11. 02. 9:43
20240826__MI_228
20240926 Budapest 
Szentkirályi Alexandra, a Fidesz budapesti elnöke

Borítókép: Szentkirályi Alexandra, a Fidesz budapesti elnöke Fotó: Mirkó István
Fotó: Mirkó István MI

Szentkirályi Alexandra, a Fidesz budapesti elnöke

20240926 Budapest Szentkirályi Alexandra, a Fidesz budapesti elnökeFotó: Mirkó István MIMagyar Nemzet
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A ZSBP Podcast Most én kérdezek legújabb epizódjában Zsigmond Barna Pál országgyűlési képviselő, miniszterhelyettes vendége Szentkirályi Alexandra, a Fidesz fővárosi frakcióvezetője és korábbi kormányszóvivő volt. Az interjúban Szentkirályi személyes és szakmai motivációiról, a közélet iránti érdeklődése kezdetéről és a főpolgármester-jelöltségtől való visszalépésének okairól beszélt. Emellett megosztotta gondolatait az Európai Unió jövőjét illető kihívásokról is. A beszélgetés a politikus személyes oldalát is bemutatja, betekintést nyújtva, hogyan talált egyensúlyt a közélet és magánélet között, és hogyan őrzi privát szféráját közszereplőként.

Az epizódban Szentkirályi Alexandra részletesen beszélt Budapestről alkotott jövőképéről és politikai elkötelezettségéről. Kifejtette, hogy számára az ideális Budapest egy pezsgő, kulturális és történelmi értékekben gazdag város, amely maximálisan kihasználja adottságait. Elmondása szerint az ő vezetésük alatt számos sportpark, kulturális program és látványos turisztikai projekt jött létre, ugyanakkor kiemelte, hogy a jelenlegi városvezetés nem aknázza ki a város teljes potenciálját.

Budapestet úgy látom, mint egy gyönyörű nőt, aki, ha törődnek vele, tiszta ruhában mosolyogva ragyog, de ha elhanyagolják, a másik arcát mutatja – ahogy most is

– fogalmazott.

A város fejlődésével kapcsolatos diskurzusban Zsigmond Barna felidézte a 2011-es első magyar uniós elnökség idejét, amikor nem állt rendelkezésre megfelelő budapesti rendezvényhelyszín, így az eseményeket Gödöllőn tartották. A miniszterhelyettes kiemelte, hogy ma már Budapest olyan neves helyszínekkel büszkélkedhet, mint a Várkert Bazár, amely a város fejlődésének szimbóluma lett.

Az interjú során szóba került Szentkirályi főpolgármester-jelöltségtől való visszalépése is. Elmondása szerint a döntést azért hozta meg, hogy a fővárosi választók érdekében Karácsony Gergely leváltását támogassa, és elkerülje, hogy a változásért induló több jelölt miatt megosszák a szavazatokat, ezzel növelve Karácsony újraválasztásának esélyét.

Azóta sajnálattal tapasztalta, hogy Vitézy Dávid, aki eredetileg főpolgármester-jelöltként indult, most inkább a főpolgármester-helyettesi pozícióért küzd Karácsony támogatásával.

Szentkirályi beszélt fiatal kori politikai motivációiról is, amelyek közéleti érdeklődését alapozták meg. A 2002-es és 2006-os baloldali kormányzati időszak tapasztalatai mély nyomot hagytak benne, és elhatározta, hogy tenni fog az ország érdekeiért. Személyes példaként megemlítette, hogy már fiatalként sem elégedett meg a kritikával, hanem cselekedni is akart.

A beszélgetés személyes hangvételű vált, amikor a közélet és magánélet közötti egyensúly megőrzésének fontosságáról beszélt. Szentkirályi szerint a választóknak joguk van megismerni egy politikus emberi oldalát is, ám világos határokat húz a nyilvánosság és családi élete között. Kislánya érdekében például nem oszt meg vele kapcsolatos tartalmakat a közösségi médiában.

Úgy érzem, nem én dönthetem el helyette, hogy akar-e szerepelni. Világos határvonalat húztam, hogy őt sosem mutatom meg a közösségi médiában. Hiába vagyok nagyon büszke rá, úgy érzem, most ez az én felelősségem

– tette hozzá.

Az interjú során az Európai Unióval kapcsolatos véleménye is szóba került. Szentkirályi hangsúlyozta, hogy fontosnak tartja az EU alapító célkitűzéseit – a tagállamok sokszínűségének és szuverenitásának tiszteletét –, ám kritikus az unió jelenlegi irányával, amely szerinte eltér az eredeti szándéktól.

Az EU környezetvédelmi szabályozásait sokszor „méregzöld” nyomásgyakorlásként értékeli, mivel ezek egyes esetekben a magyar munkahelyekre is veszélyt jelenthetnek. Véleménye szerint a gazdasági növekedés és a környezetvédelem közötti egyensúly megtalálása lenne a legcélravezetőbb.

Borítókép: Szentkirályi Alexandra, a Fidesz fővárosi frakcióvezetője (Fotó: Mirkó István)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.