Brüsszel igenis megfosztaná idős honfitársainkat a plusz havi juttatástól, nem véletlenül szerepel így a nemzeti konzultációban – hívta fel a figyelmet a Metropol.
A lap emlékeztet: az Európai Bizottság által megbízott OECD korábban többször is azt javasolta a magyar kormánynak, hogy szüntesse meg a 13. havi juttatást.

Az Európai Bizottság a jelentései és ajánlásai során gyakran hivatkozik az OECD-re és az általuk elkészített anyagokra. Az OECD közölte:
- szükséges a nyugdíjkorhatár emelése,
- a Nők40 program szigorítása,
- a 13. havi nyugdíj korlátozása,
- az előre hozott, csökkentett nyugdíj visszavezetése.
Felháborodtak a nyugdíjasok
A portál megkérdezte az időseket arról, hogy mit szólnak Brüsszel tervéhez. Sok esetben nyomdafestéket nem tűrő válaszokat kaptak.
Mi köze Brüsszelnek a mi nyugdíjunkhoz?
– kérdezte az egyik hölgy, ám nem mindenki volt ilyen béketűrő.
Menjenek a francba!… Elmennek oda, ahová én gondolom!…
– kapták sorra a dühösebbnél dühösebb válaszokat.
Egy idősebb asszony pedig azt tanácsolta a brüsszeli bürokratáknak, hogy idősödjenek meg ők is, és tapasztalják meg, hogy milyen az, amikor nincs.
Van fedezet a nyugdíjra
A Világgazdaság cikke emlékeztetett arra, hogy december 20-án tartja az Országgyűlés a zárószavazást a 2025-ös költségvetésről. A büdzsé fedezetet biztosít a 13. havi nyugdíj kifizetésére is.
Azaz a brüsszeli nyomás ellenére
a kormány nem tervez változtatást a nyugdíjrendszerben, elkötelezett a nyugdíjak értékállóságának megőrzése és a 13. havi nyugdíj kifizetése mellett.
A kormány elköteleződését bizonyítja, hogy a jövő évi költségvetés a 13. havi nyugdíjra és ellátásra összesen 535 milliárd forintot irányoz elő.
Az Orbán-kormány 2021-től állította vissza a 13. havi nyugdíjat. A döntés eredetileg fokozatos visszaépítésről szólt, 2022-ben azonban a tervezett kétheti juttatás helyett a teljes havi összegű 13. havi nyugdíjat kapták meg a jogosultak. Azok is megkapták ezt a juttatást 13. havi ellátás címén, akiknek az ellátását a nyugdíjakkal azonos módon kell emelni.