Úgy tudni, a Lego jövőre piacra dobhatja a valaha volt legdrágább és legnagyobb szettjét, amely a Star Wars világából fog származni – írja a Világgazdaság. Ezzel 2025-ben megdőlhet az Ultimate Collector-sorozatban (UCS) megjelent, 7541 darabos Ezeréves Sólyom rekordja, jelenleg ugyanis ez a legtöbb építőkockából álló legószett. Darabszámra az AT-AT birodalmi lépegető sincs sokkal lemaradva, de a Millennium Falcon méreteiben is nagyobb.
A Falconbricks információi szerint
ezer dollárért dobják piacra az Ultimate Collector-sorozatban az új Halálcsillag-szettet.
Az oldal szerint a megjelenés várható dátuma 2025. október 1., és hivatalosan Death Star II-ként találjuk majd meg a kínálatban. Vagyis nem a Star Wars IV: Egy új reményben látható, eredeti Halálcsillagot lehet vele megépíteni, hanem a hatodik részben, A Jedi visszatérben látott, teljesen felszerelt és működőképes űrállomást. Az eddig kapható Halálcsillag is ez a változat volt, nem az eredeti támaszpont. Még nem tudni, hány építőkockából fog állni a szett, sem azt, hogy hány minifigurát tartalmaz majd a doboz.
Ha valóban ezer dollárba fog kerülni az új Halálcsillag, akkor
a kockák száma meghaladhatja a nyolcezret.
Az UCS Ezeréves Sólyom 850 dollárba kerül az Egyesült Államokban, a magyar piacon pedig 339 990 forint, így itthon akár a 400 ezret is elérheti az új csomag ára.
Lendületben a Lego
A Világgazdaság podcastjében is a Lego volt a téma. A vállalat idén jelentős sikereket ért el világszerte, a globális játékpiacon 14 százalékos növekedést könyvelhetett el, miközben újra definiálta a fenntarthatóságot és innovációt.
Magyarországon is különleges projektekkel rukkoltak elő, például a Deák Ferenc téren bemutatott életnagyságú legóvillamossal, amely
1,8 millió kockából épült, és nemzetközi szinten is elismerést hozott a vállalatnak.
Oláh Péter, a Lego Hungária Kft. marketingigazgatója kiemelte a vállalat globális és hazai eredményeit, és arról beszélt, hogy nemcsak a szórakoztatás, hanem a környezetvédelem terén is vezető szerepre törnek. A jelenlegi termékek húsz százaléka már újrahasznosított anyagokból készül.