Meglepő kérdőívvel kereste fel lapunk egyik munkatársát a Tisza Párt egyik házi közvélemény-kutató cége, a 21 Kutatóközpont. A baloldali beállítottságú cég Kollár Kingáról és a kijelentései kapcsán kirobban botrányról tesz fel kérdéseket. A cég többek között arra volt kíváncsi, hogy az EP-képviselő lemondása milyen színben tüntetné fel a választók szemében a Tisza Pártot, és hogy a megkérdezettek szerint Kollárnak vissza kellene-e vonulnia a politikától.
![]() | ![]() |
Lapunk információi szerint a botrány kirobbanása után most Magyar Péter fontolgatja Kollár Kinga visszahívását az Európai parlamentből, ezt támasztja alá a közvélemény-kutatás is, amelyet a tiszás politikus botrányos kijelentéseivel kapcsolatban készítenek.
A közvélemény-kutatással kapcsolatban lapunk kérdéseket intézett a 21 Kutatóintézet és a Tisza párt sajtó osztálya felé. Arra voltunk kíváncsiak, hogy a Tisza párt rendelte-e meg a felmérést, illetve, hogy az eredményeket a kutatóintézet mikor fogja nyilvánosságra hozni. Amint válaszokat kapunk a kérdéseinkre, frissítjük a cikkünket.
Amint arról már korábban is beszámoltunk, Kollár Kinga egy brüsszeli bizottsági ülésen azt ecsetelte, szerinte jól működik és hatékony az uniós pénzek visszatartása, mert megakasztja a magyar gazdaság fejlődését, beruházások és kórházfelújítások maradnak el. A Tisza Párt politikusa szerint ennek a jó oldala az, hogy a romló életminőség az ellenzéket segíti.
A Tisza Párt őszödi beszéde
Mint fogalmazott, „magyarként azt kell mondanom, hogy [a jogállamisági eljárás] nagyon hatékonynak bizonyult, mert megközelítőleg 21 milliárd eurót függesztettek fel, és ebből egymilliárd már el is veszett a magyarok számára. És ennek nagyon súlyos hatása volt a magyar államra, mivel nem tud befektetni a közszolgáltatásokba. Természetesen nem tudja támogatni a magyar gazdaságot, és nem tud extra szociális szolgáltatásokat nyújtani az embereknek. Úgy értem, csak hogy pár példát hozzak, az RRF programból 50 kórházban lehetett volna felújítást végezni, amiből nem lett semmi.”
Kollár összegzésként megismételte: „nyugodtan mondhatjuk, hogy a kondicionalitási eljárás nagyon hatékony, nagyon hatékonyan befolyásolja a magyarok mindennapi életét”. A Tisza Párt uniós képviselője ezt követően politikai értékelésbe fogott, és úgy fogalmazott, hogy
„most ami ennek a pozitív oldala: a magyar emberek romló életminősége erősítette az ellenzéket. És emiatt én… én… én nagyon pozitív vagyok a ’26-os választásokkal kapcsolatban.”