Hazánk brüsszeli megleckéztetésén lelkesedik a Soros-közeli magyar

Lelkesen osztotta meg X közösségi oldalán Hegedűs Dániel, a German Marshall Fund magyar származású Közép-Európáért felelős igazgatója, hogy az Európai Unió tanácsában már húsz tagállam sorakozott fel Magyarország újabb elítélésére az úgynevezett hetes cikkely szerinti eljárásban. Hegedűs korábbról is ismert, Soros-közeli háttérhatalmi szereplő.

2025. 05. 28. 9:36
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

„Csodálatos látni ezt a 20 tagállam által aláírt nyilatkozatot. Ha Lengyelország csatlakozik az elnökségi időszaka leteltével (azaz június 30-a után – a szerk.), már 21-en lesznek, csak egy tagállammal kevesebben a szükséges küszöbhöz” – írja Hegedűs Dániel, aki közösségi oldalán egyébként ukrán zászlóval pózol, borítóképén pedig Orbán Viktor és Vlagyimir Putyin egy közös fotójával ismétli a globalista narratívát, miszerint hazánk egy követ fúj az orosz elnökkel. 

Fotó: Képernyőkép
Fotó: Képernyőkép
Fotó: Képernyőkép

Az újabb brüsszeli eljárást, amely további retorziókat jelenthetne Magyarország ellen, ezúttal a gyülekezési törvény – a Pride LMBTQ-felvonulás betiltását is lehetővé tevő – módosítása, valamint az alaptörvény gyermekvédelmi szempontok szerinti módosítása váltotta ki. 

Háttérhatalmi ellendrukker 

A Berlinben élő Hegedűs Dániel, a German Marshall Fund (GMF) regionális igazgatója magát nemzetközi kapcsolatokkal és demokráciával foglalkozó „gondolkodóként és cselekvőként” mutatja be.

Forrás: Képernyőkép/X.com

De Hegedűs Dániel jól ismert nemzetközi körökben a magyar kormány következetes ellendrukkereként: eddig is hazánkkal szembeni brüsszeli megtorlást szorgalmazott. 

„Az egyetlen hosszú távú megoldás az Orbán által támasztott kihívásokra a magyar kormány szavazati jogának megvonása lenne az Európai Tanácsban” – idézte egy korábbi nyilatkozatát a Mandiner. A Financial Times londoni lap hasábjain is feltűnt Hegedűs szerint egy ilyen brüsszeli eljárásnak már a megindítása is „ha másra nem, megnevezésre és megszégyenítésre alkalmas lenne”. 

A GMF ismert nyugatnémet–amerikai alapítású háttérhatalmi szervezet, amelyet az Európai Bizottság, az amerikai és a német kormány, valamint a NATO mellett többek között Soros György Nyílt Társadalom Alapítványai is évi több százezer dollárral pénzelnek.

A szervezet az Action for Democracy kapcsolati hálójának is fontos része; egy magyar titkosszolgálati jelentés szerint az A4D az ellenzék 2022-es országgyűlési választási kampányának támogatójaként lépett fel. 

A GMF a Partizánon keresztül az ellenzéki médiát is pénzzel támogatta.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.