– Magyarországon nincsen betiltva, hogy a megszokottól eltérő szexuális szokású emberek összejöjjenek, és közös véleményüknek adjanak hangot. Ezt senki sem tilthatja meg – szögezte le Parlamenti Szalonban tartott zárt körű beszédében Orbán Viktor, amelyről az Index számolt be.

A miniszterelnök hangoztatta: ha valaki össze akar jönni a „magafajtákkal” egy nyilvános rendezvényen, és ki akar állni a jogai mellett, bátran megteheti. Hozzátette: a pride azonban nem egy véleménynyilvánítás szabadságát demonstráló összejövetel, hanem „ahogy a nevében is benne van: egy parádé, egy pride parádé”.
Demonstratív megszégyenítése mindannak, amit mi gondolunk az életről, és demonstratív fenyegetése a saját gyerekeinknek. Semmi köze a szabadsághoz! Ez egy parádé, ami nem történhet meg Magyarországon. Gyülekezni lehet, összejönni lehet, de parádézni, lábbal tiporni a gyermekek védelméhez való magyarországi jogokat, jogszabályokat nem lehet
– jelentette ki Orbán Viktor.
Előnyben a jobboldal
A kormányfő beszélt arról is, mit gondol a politikai erőviszonyokról szóló felmérésekről. Hangsúlyozta: egy felmérésből nem szabad kiindulni, ezért ők sok-sok felmérést „desztilláltak” az elmúlt 20–25 év tapasztalatai segítségével.
Ebből a számból én azt olvasom ki, hogy Magyarországon a kiinduló helyzet 57–43 ide. Innen indulunk. Tehát ennek az országnak az ösztönvilága, a kultúrája nagyjából 43 százaléknyi baloldalit ad ki, és 57 százaléknyi jobboldalit
– mutatott rá Orbán Viktor.
Két út közül választhat Európa
A kormányfő meglátása szerint jelenleg két tábor áll szemben egymással Európában: „az egyik oldalon a föderalisták, a másik oldalon a szuverenisták”. Amióta az Egyesült Királyság kilépett az EU-ból, „nincs Európában erő, amely a francia–német tengelyt blokkolni tudná”. Ennek pedig a nemzetállamok szuverenitása látta kárát.
Ezután az unió válságkezelési stratégiáját bírálta: Brüsszel jogköröket vett el a tagállamoktól válság időszakában, amelyekkel „nem tudtak mit kezdeni”, és egyetlen válságot sem oldottak meg. Orbán Viktor két lehetséges jövőképet vázolt fel. Az optimista forgatókönyv szerint „sikerül újra megszülnünk a V4-et”, Franciaországban áttörés lesz, és az Egyesült Államok megegyezik Kínával, sőt esetleg Oroszországgal is. A pesszimista forgatókönyv az, hogy a fegyverkezés napirenden marad, és Európa „nagyon közel kerül” a közös eladósodáshoz, ami „valójában a tagállamok pénzének föderalizálása”.