Ruszin-Szendi Romulusz tábornok még mindig kap fizetést a Magyar Honvédségtől – tudta meg az Index. Mint írták,
honvédelmi szolgálati juttatás, illetve önkéntes tartalékos szolgálati jogviszony címen jelenleg is folyósítanak számára mintegy 1,3 millió forintot.
A juttatásról kérdéseket küldtek a Tisza Párt biztonságpolitikai szakértőjének, akinek nevében a Tisza Párttól sajtókapcsolatok aláírással érkezett válasz. A válaszlevél szerint Ruszin-Szendi Romulusz csak a részére a jogszabályok alapján járó juttatásban részesül. A levélben még azt is fontosnak tartották megjegyezni, hogy a magyar vezérkar valaha volt legfiatalabb vezetője szakértőként segíti a Tiszát.

Zsírleszívás állami pénzből, szépítkezési okból
Mint arról lapunk beszámolt, március közepén jött a hír, hogy zsírleszívást rendelt magának tb-kártyára Magyar Péter bizalmasa. Ruszin-Szendi Romulusz, akárcsak a csaknem egymilliárdos villája esetében, itt is
visszautasíthatatlan kérésként
fogalmazta meg igényeit a katonaorvosoknak. A szokatlan igény nagy vitát váltott ki az orvosok körében, hiszen nem egészségügyi indokok, hanem kizárólag a tábornok hiúsága miatt kellett eltávolítani róla, a szakszerű megfogalmazás szerint „nagy mennyiségű zsírt”.
A vitát az váltotta ki, hogy ilyesfajta beavatkozást plasztikai sebészek végeznek magánklinikákon,
a jelenlegi árlisták alapján átlagosan 6-700 ezer forintért.
A közgyógyellátás keretében, tb-kártyára ilyesfajta szépészeti, kizárólag a páciens hiúságát kielégítő műtéteket nem végeznek.
Alig egy nap múlva kiderült, hogy tokaplasztikát is végezhettek tb-kártyára Ruszin-Szendi Romuluszon. A Borsonline képeket is közölt, amiken látványos a különbség.
Hétfőn elkészült a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (Kehi) jelentése Ruszin-Szendi Romulusz zsírleszívási ügyéről. A Kehi egyértelmű törvénytelenséget és szabálytalanságot állapított meg, amelyek arra utalnak, hogy
a honvédség korábbi vezérkari főnöke visszaélt a hatalmával,
amikor az irányítása alatt álló kórházban esztétikai céllal zsírleszívást végeztetett, amelynek mintegy 1,2 millió forintos költségét nem fizette meg, hanem azt a kórház állta.
Magánkórház felszerelése kellett
Ráadásul egy magánkórház felszerelését vették igénybe a zsírleszívásához. A Kormányzati Ellenőrzési Hivatal jelentése megállapította azt is, hogy
a Honvédkórháznak nem volt megfelelő eszköze az egykori vezérkari főnökön végrehajtott szépészeti beavatkozáshoz.
A problémát úgy hidalták át, hogy egy magánintézményből „vették kölcsön” a berendezést. A jelentés szerint az említett intézmény ugyanaz a magánkórház, ahol a műtétet végző orvos plasztikai sebészként praktizál, és az eszköz „kipróbálásra történő átvételét” is ő javasolta.
A Kormányzati Ellenőrzési Hivatal jelentése arra is kitért, hogy nem akarták, hogy kiderüljön Ruszin-Szendi Romulusz zsírleszívása. Ahogy az a jelentésben is olvasható, a Honvédkórház főigazgatójának nyilatkozata szerint
a beavatkozást a kórház betegnyilvántartó rendszerén belül egy úgynevezett VIPGuard rendszerben rögzítették, amely titkosított adatként kezeli és tárolja az egészségügyi és a kapcsolódó személyes adatokat,
illetve az érintett személy tajszámát annak érdekében álcázza, hogy az egészségügyi beavatkozást ne lehessen beazonosítani.
Szolgálati visszaélés?
A Kehi-jelentés szerint Ruszin-Szendi vezérkari főnökként szolgálati visszaélést követhetett el azzal, hogy közpénzen végeztetett el magán kozmetikai műtéteket egy olyan intézményben, amely a szolgálati alárendeltségében állt.
A Kehi azt javasolta a Belügyminisztériumnak, hogy a beavatkozások árát utólag fizettessék vissza Ruszin-Szendivel,
aki egyébként a botrány kipattanása után tagadta, hogy a társadalombiztosítás terhére bármilyen plasztikai műtétet végeztetett volna.