A csúcsot célozzák a magyar egyetemek
Öt év alatt majd kétszer több magyar egyetem szerepel a nemzetközi rangsorban kiemelkedő helyen.
Öt év alatt majd kétszer több magyar egyetem szerepel a nemzetközi rangsorban kiemelkedő helyen.

Az államfő július 1-jén újabb öt évre nevezheti ki a Semmelweis Egyetem eddigi rektorát, aki 2018 óta tölti be a tisztséget.

A magyar egyetemek egyre versenyképesebb diplomát adnak, és nagymértékben javult a nemzetközi elismertségük.
Egy speciális rangsor összesítése alapján a Szegedi Tudományegyetem előkelő helyen végzett.
A Szent István Egyetem (SZIE) belépésével a korábbi hét helyett már nyolc magyar felsőoktatási intézmény kapott helyet a világ 1400 legjobb egyetemét felsoroló ranglistán.

A bölcsészettudományi rangsorban az egyetemek művészet, előadó-művészet, formatervezés, idegen nyelv, nyelvészet, irodalom, történelem, filozófia, teológia, építészet és régészet területén mutatott teljesítményét értékelték.
A ranglistája a hallgatói véleményeket figyelembe véve, a környezet, a hallgatók és az oktatók aránya, illetve a piacképes tudás átadása alapján ítéli meg az egyetemeket – mondta Palkovics László.
A Szent István Egyetem a 126-150. helyen, a Debreceni Egyetem és az Eötvös Loránd Tudományegyetem pedig a 151-200. helyen áll a rangsorban, a listát az Oxfordi Egyetem vezeti.




A Magyar Nemzet közéleti napilap konzervatív, nemzeti alapról, a tényekre építve adja közre a legfontosabb társadalmi, politikai, gazdasági, kulturális és sport témájú információkat.

Egy ember próbált segíteni, de rendőrt hívni senkinek nem jutott eszébe.

– Ennél nagyobb siker nem létezik – fogalmazott a miniszter.

A közlönyben csak egy technikai szövegmódosítás jelent meg.

Itt a bejelentés, mutatjuk a részleteket.

Már nem is titkolják.

Erre készülnek!

A Béketanács nem az ENSZ helyett született.

Ma este kezdődik a Fókuszban a fiatalok koncertsorozat.

A Liverpol balhátvédje még a téli átigazolási ablakban távozni szeretne.

Through the upcoming national petition, Hungarians can send a clear message to Brussels: we will not pay.
A Magyar Nemzet közéleti napilap konzervatív, nemzeti alapról, a tényekre építve adja közre a legfontosabb társadalmi, politikai, gazdasági, kulturális és sport témájú információkat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.