Nyári időszámítás: hogyan hat a szervezetünkre az óraátállítás?

Hajnali két órakor az órákat hajnali háromra kellett előre állítani. Az óraállítás hat a biológiai óránk működésére is.

Forrás: Feol.hu2022. 03. 27. 15:15
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Már egy kismértékű ingadozás is felboríthatja az alvás-ébrenlét ritmusát, emiatt pedig hatással van az egészségre is, mindaddig, amíg a szervezet nem alkalmazkodik a változásokhoz − írja a Fejér megyei hírportál, a Feol.hu.

Az ehhez szükséges idő egyénenként változó. Van, akinek négy napra, míg másoknak – igaz ritkán – 14 napra van szükségük. Eddig tudományosan nem bizonyították, hogy a tavaszi és őszi óraátállításnak hosszú távú hatása lenne az egészségre, de rövid távon okozhat kellemetlenségeket.

G. Németh György, a Magyar Alvásszövetség elnöke korábban arról beszélt, hogyan hat az óraátállítás az alvási ciklusunkra.

Egyáltalán nem hasznos az embernek, hogy mesterségesen beleavatkozunk a természet rendjébe. A belső óránk felborul, ami hatással van az alvásunkra, így az egész életünkre

– nyilatkozta a Life.hu cikkében.

A szakember szerint az emberi szervezet nagyon érzékeny, és még ez az egy óra is nyomot hagy bennünk, főleg az idősek, a betegek és a gyerekek lesznek fáradtabbak az óraállítást követő pár hétben.

Az eredeti cikk ITT olvasható.

Borítókép: Illusztráció (Fotó: Pexels)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.