Először is Donald Trump – aki állítólag akkor sem tér vissza a Twitterre, ha Musk valóban ezt lehetővé teszi – azt mondta, hogy az őt eltiltó platform most végre épeszű ember kezébe került.
Az orosz Biztonsági Tanács elnökhelyettese, Dimitrij Medvegyev sok szerencsét kívánt a politikai elfogultság és az ideológiai diktatúra elleni küzdelemben. Igaz, hozzátette: a Starlink szolgáltatásának értékesítését Ukrajnának azért most már be kellene fejeznie.
Egyszóval Elon Musk egy valóban öntörvényű fickó, aki, ha jól ítélem meg, nem befolyásolható egyik irányból sem. De mindezen túlmenően számomra az első reakciók közül a legfelháborítóbbat nem más adta, mint az Európai Bizottság egyik biztosa.
Ő egészen konkrétan Thierry Breton, belső piacért felelős uniós biztos, aki máris figyelmeztette Elon Muskot, hogy a Twitterrel be kell tartania az uniós szabályokat. Musk azt írta első bejegyzéseinek egyikében, hogy „the bird is freed”, vagyis újra szabad a madárka. Erre reagált Breton, aki azt írta: „Európában a madár a mi szabályaink szerint fog repülni.”
Zseniális.
Amíg Musk nem jelent meg, és senki nem veszélyeztette, hogy a globalista, liberális nézetek ellepjék a Twittert, és a nemzeti, konzervatív, szuverenista nézeteket korlátozzák, gyakran le is tiltsák a közösségi platformon, addig Bretonnak eszébe sem jutott, hogy a madárkát a repülésében korlátozzák.