A lap hétfői számában megjelent írásban a vezérigazgató-helyettes hangsúlyozta: az adósság szintjének alakulása a gazdasági növekedéstől is függ, ha összejön a kormányzati GDP-cél, és a forint árfolyama sem szalad el, akkor az idei év végére 79-80 százalékos lesz a GDP-arányos államadósság.
Tovább csökkenhet az államadósság a harmadik negyedévben a TakarékBank és a K&H Alapkezelő szakértői szerint is, akik úgy vélik, a második negyedéves adat kedvező folyamatot jelez. A Magyar Nemzeti Bank (MNB) augusztus derekán közzétett adatai szerint az államháztartás bruttó, konszolidált, névértéken számításba vett (maastrichti) adóssága 2013 második negyedévének végén a GDP 81,4 százaléka volt, elérte a 23 250 milliárd forintot. Az adósságot a második negyedévben a nettó hitelfelvétel 226 milliárd forinttal növelte, a forint erősödése pedig 315 milliárd forinttal csökkentette. Az államháztartás nettó tartozása 17 728 milliárd forint volt, a GDP 62,1 százalékát tette ki 2013 második negyedévének végén.
Az Államadósság Kezelő Központ szintén augusztus közepén átutalta az IMF-hitel még fennmaradt részét – közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium. A 2,2 milliárd euró értékű tartozást három devizanemben, dollárban, euróban és fontban fizette ki a magyar állam. Orbán Gábor, a nemzetgazdasági tárca adó- és pénzügyekért felelős államtitkára mindezt úgy értékelte: komoly siker, hogy a pénzügyi válság ellenére a magyar kormány az elmúlt három évben el tudott jutni idáig, ráadásul még jelentős tartalékai is maradtak.