Mint mondta, a terület- és gazdaságfejlesztési programok a Nemzetgazdasági Minisztériumhoz (NGM), a közlekedési, energia- és környezetvédelmi programok a Nemzeti Fejlesztési Minisztériumhoz (NFM), a humán erőforrás programok pedig értelemszerűen az Emberi Erőforrások Minisztériumához (Emmi) tartoznak majd. A regionális fejlesztésekért a jövőben a megyei önkormányzatok felelnek. Csepreghy hangsúlyozta: ez a változás annak az átalakításnak a része, amely augusztus elsején indult el, és amelyben a fejlesztéspolitikai ügyek egy része már a Miniszterelnökséghez került.
Január elsejétől a központi koordinációs feladatokat a Miniszterelnökség látja el, amelyhez többek között a Nemzeti Fejlesztési Kormánybizottság, a jogorvoslati rendszer, az informatikai rendszer, a fejlesztéspolitikai kommunikáció és a 2014–2020-as terv menedzsmentje, valamint a nemzetközi kapcsolattartás tartozik majd. Továbbra is a legfőbb döntéshozatali szerv a Nemzeti Fejlesztési Kormánybizottság, melynek tagjai Orbán Viktor miniszterelnök, az NGM, az NFM vezetői és a Miniszterelnökség részéről Lázár János államtitkár.
Csepreghy lapunk kérdésére közölte, hogy a 2007–2013-as terv összes nagyberuházását – egy kivétellel – beadták Brüsszelbe, jelenleg az elbírálásra várnak. Az összes uniós forrás lehívásához szükséges plusz 500 milliárd forintnyi támogatás zömét a már a rendszerükben tartaléklistán szereplő pályázatok között osztották szét, így le lehet majd hívni azt a 70 milliárd forintot is, amellyel Brüsszel még augusztus elején büntette Magyarországot az úgynevezett mérnökügy, vagyis a hazánkban nyertes uniós pályázaton dolgozó mérnökök kamarai regisztrációja miatt.
Egyetlen cégről sem fogalmazta meg a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ), hogy átláthatatlan tulajdonosi szerkezettel rendelkezik azon a listán, amelyet október 26-án hozott nyilvánosságra – nyilatkozta honlapunknak Csepreghy Nándor. A Miniszterelnökség fejlesztéspolitikáért felelős helyettes államtitkára kiemelte, hogy a múlt héten küldték ki az érintett cégeknek az elállási nyilatkozatokat, amelyek ellen természetesen lehet fellebbezni.