A hónap elején kiadott első becslés adatai nagyobb, 8,4 százalékos élelmiszerforgalom-növekedést jeleztek, de kisebb, 4,4 százalékos emelkedést mutattak a nem élelmiszertermékek februári eladásában. Az üzemanyag-forgalom és a kiskereskedelem összesített növekedése nem változott az első becsléshez képest.
A kiskereskedelmi forgalom 8 hónapja tartó növekedése februárban is folytatódott: a 6,7 százalékos bővülés – a tavalyi év azonos időszakához képest – 2006 óta nem látott mértékű, nyolcéves csúcsot jelent a belső fogyasztásban – áll a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) közleményében. Az NGM szerint az adatok azt mutatják, hogy a háztartások fogyasztása tovább élénkült, ami egyebek között a rezsicsökkentésnek, a családi adókedvezménynek, az egészségügyi dolgozók és a pedagógusok béremelésének, a foglalkoztatás rekordmértékű bővülésének, a reáljövedelmek növekedésének és a fogyasztói bizalom javulásának köszönhető.
A minisztérium várakozásai szerint a kiskereskedelmi forgalom növekedése a következő hónapokban is folytatódik.
Nőtt a kiskereskedelem forgalma a húsvétot megelőző hetekben. A Napi Gazdaság szerint 45-50 milliárdos extra bevételt könyvelhet el az ágazat a korábbi évekhez képest. Vámos György, az Országos Kereskedelmi Szövetség főtitkára a lapnak azt mondta, ez az összeg a húsvéti termékekből jön össze: sonkára, tojásra és szeszes italokra költenek többet a vásárlók. A magyar családok átlagosan 16-17 ezer forintot költenek a húsvéti előkészületekre.