EU-átlag alatt a magyar munkanélküliség

A magyarországi munkanélküliségi ráta márciusban is uniós átlag maradt, hiszen mindössze 7,4 százalékot ért el.

2015. 05. 01. 12:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A tárca az MTI-hez eljuttatott közleményében emlékeztet, az Eurostat csütörtöki tájékoztatása alapján Magyarországon 2014 márciusa és 2015 márciusa között 0,5 százalékponttal, 7,9 százalékról 7,4 százalékra csökkent a munkanélküliség. Az ország ezzel olyan régi uniós országokat előz meg, mint Svédország (7,9 százalék), Belgium (8,5 százalék), Finnország (9 százalék) és Franciaország (10,2 százalék), miközben öt tagállamban nőtt is a munkanélküliség szintje az elmúlt egy év alatt. Az NGM felhívja továbbá a figyelmet arra is, hogy a magyar fiatalok munkanélkülisége (19,2 százalék) is kedvezőbb az európai átlagnál (20,9 százalék). Görögországban és Spanyolországban 50,1 százalékos, Horvátországban 45,5 százalékos, Olaszországban pedig 43,1 százalékos ifjúsági munkanélküliséget mért az Eurostat.

Magyarországot a korábbi években még az EU sereghajtói között tartották számon, mára azonban ezen a területen is jelentős javulás történt – hangsúlyozza a tárca, nagy eredménynek nevezve, hogy a munkanélküliség csökkenése döntő részben a versenyszféra bővülésének köszönhető. Czomba Sándor, a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára az M1 aktuális csatorna péntek délelőtti műsorában az adatokat úgy kommentálta, hogy azok alapján elképzelhetőnek tartja a 7 százalék alatti munkanélküliséget is az idén. „Ha a mezőgazdaság is jó évet zár, akkor akár a 7 százalék alá is bekukkanthatunk valamikor az év közepe-vége felé. Én azt gondolom, a tendencia jó, persze a teendő még nagyon sok\" – mondta az államtitkár.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.