Munkahelyek százait hozza létre az IT-óriás

Ehhez 2,5 milliárd forintot ad az állam.

2015. 06. 08. 12:26
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Szijjártó Péter elmondta: a Deutsche Telekom leányvállalata, a T-Systems 100 százalékos tulajdonában lévő ITSH 2006-ban nyitott irodát Budapesten, ma már több mint 4 ezer munkavállalója van négy magyarországi városban, a túlnyomó többségük diplomás, nyelveket beszélő fiatal.

A magyar kormány 2,5 milliárd forinttal támogatta – részben a költségvetésből, részben európai uniós forrásokból – az új munkahelyek teremtését – fűzte hozzá. Megjegyezte, hogy a vállalat 12 magyar egyetemmel működik együtt, Debrecenben lényegében „külön tanszéke” van. Bevételeinek 96 százaléka exportból származik.

A miniszter kifejtette: a magyar kormány jelentősen megnövelte a kutatás-fejlesztésre és a digitalizációra fordítandó költségvetési forrásokat „azért, hogy megfelelő befektetési környezetet biztosítsunk Magyarországon a magas hozzáadott értéket képviselő és magas exporttartalommal dolgozó szolgáltató vállalatok számára”, mint amilyen az IT Services Hungary.

Kutatás-fejlesztésre (K+F) ezért a jelenlegi európai uniós költségvetési ciklusban kétszer annyi forrást – a hét év alatt összesen 750 milliárd forintot – fordítunk, és szeretnénk, ha a K+F ráfordítások aránya 2020-ra elérné a hazai össztermék (GDP) 1,8 százalékát – mondta. A digitalizáció terén a kitűzött cél, hogy 2018-ig minden háztartásban elérhető legyen a szélessávú internet – emlékeztetett.

Kiemelte, hogy a pénteken és hétfő reggel megjelent makrogazdasági adatok szerint a magyar gazdaságot az ipar és az export teljesítménye és a szolgáltatások külkereskedelme húzta. Az ipar teljesítménye 8 százalékkal bővült, a szolgáltatások külkereskedelmének aktívuma 70 milliárd forinttal nőtt az idei első negyedévben; a kivitel 8 százalékkal nőtt az év első négy hónapjában és elérte a 30 milliárd eurót – sorolta.

Mindez azt bizonyítja, hogy a magyar külgazdaság teljesítménye hosszú távon alá tudja támasztani a nemzetgazdaság folyamatosan növekvő teljesítményét, vagyis a magyar kormány jól döntött, amikor a külgazdasági orientációt helyezte az új külpolitikai stratégia középpontjába – mondta.

Birgit Wahl, az ITSH felügyelőbizottságának elnöke elmondta: a T-Systems összesen nagyjából 20 ezer embernek ad munkát szerte a világon, ebből a magyarországi munkavállalók száma bő 4 ezer – ez is mutatja Magyarország jelentőségét. Mint mondta, Magyarországon kitűnő egyetemek, nyelveket beszélő, motivált munkaerő áll rendelkezésre az ICT-szektor befektetőinek. Megjegyezte, az indiai vállalatok által támasztott verseny miatt folyamatosan kell fejleszteni, és még rugalmasabbnak kell lenni az infokommunikációs szolgáltató szektorban is.

A sajtótájékoztatón elhangzott, hogy az idén az IT Services Hungary nyerte el a Külgazdasági és Külügyminisztérium és a Nemzeti Befektetési Ügynökség (HIPA) közös elismerését, Az év befektetője díjat.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.