Szokás szerint gyorsan átárazták a bankok betétjeik és hiteleik kamatát a jegybanki alapkamat csökkenését követve, de ezzel várhatóan hosszabb időre vége a kamatcsökkentési ciklusnak. Ez egyben azt is jelenti, hogy mostantól akár hosszabb távú befektetési politikát is kidolgozhatnak még azok is, akiknek akár csak minimális havi megtakarításai is vannak.
A banki betétek utáni kamatokat a pénzintézetek legtöbbje már augusztus első néhány napjában mérsékelte, de akad néhány pénzintézet, amely csak a hónap közepétől változtat. A hozam csökkenése – bankonként eltérően ugyan, de – a lekötési idő függvényében 0,5 és 0,1 százalékpont közötti, akad azonban néhány olyan konstrukció is, ahol nem változtak a befektetési feltételek. Egyetlen kivétel van a trendből, ahol a korábbi, túlságosan erőteljes kamatcsökkentés miatt elvesztett vonzerőt úgy próbálta a pénzintézet vezetése visszanyerni, hogy 0,09–0,29 százalékpont közötti mértékben emelte a betéti kamatokat annak ellenére, hogy az alapkamat az ellenkező irányban mozgott. A banki lekötések szélső értékei igen távol vannak egymástól. Az egyik véglet a 0,01 százalékos kamat, vagyis amikor gyakorlatilag nem fizet pénzünkért a bank, a másik pedig az ilyen feltételek mellett tisztességesnek mondható 3,6 százalékos hozam.
Ez utóbbit akciósan lehet elérni egyéves lekötésre, de csak akkor, ha új pénzt fektet be az ember, s a lekötés ideje alatt legalább egy alkalommal a bankhoz utalja fizetését, ráadásul havonta legalább tízezer forintot költ a számlához tartozó bankkártyával. További kikötés, hogy tízmillió forintnál kisebb összeget ilyen feltételekkel nem lehet lekötni. Általában is igaz, hogy akciós feltételek mellett lehet viszonylag kedvező kamatokat elérni, amelyek között általában a legelső, hogy a bankhoz vitt új pénzre fizet kiemelkedő kamatot a pénzintézet. Ezeknek az akcióknak banki szempontból az az értelme, hogy egy rövidebb időre kiemelkedő kamatot fizet a pénzintézet, s ezzel magához csábítja az ügyfeleket, de közben aktív bankhasználatra ösztönzi őket, amiből fix haszna keletkezik.