A kabinet a 2014-es költségvetésben összesen 201 milliárd forint fejlesztést különített el az úgynevezett Beruházási Alapban, így például az új Puskás stadion (41 milliárd) mellett a Miniszterelnökség Várba költöztetésére (5 milliárd), a Ludovika fejlesztésére (4 milliárd) vagy a Paks II. Zrt. tőkeemelésére (28 milliárd) szánt forrásokat – írja hétfői számában a Népszabadság. Ennek a 201 milliárdnak az állami vagyon kezeléséből és értékesítéséből kell összejönnie.
A lap szerint ez utóbbi legjelentősebb forrása egy titokzatos, 169 milliárd forintos tétel, melyről a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) eddig annyit árult el, hogy nem klasszikus privatizációs bevételről, hanem vagyoni értékű jog vagy jogok eladásából folyhat be a költségvetésbe. Ilyen jogok például a frekvenciahasználati engedélyek vagy a különféle koncessziók, ám előbbiekből lényegében kifogyott az állam, utóbbi pedig messze nem hoz ennyit – teszik hozzá.
A Népszabadság információi szerint az NFM egy új, elektronikus árverezési rendszer bevezetésével tervezi felpörgetni az állami vagyonértékesítést. Ezzel kapcsolatban egyelőre annyit árultak el, hogy a „transzparenciát és a nyilvánosságot teljes körűen biztosító” rendszerben várhatóan szeptembertől válnak majd mindenki számára megismerhetővé azok a vagyonelemek, melyek eladásából az idei költségvetésben meghatározott előirányzatok teljesítését várják.