Szakértők szerint a legtöbb esetben az országok a bruttó hazai termékük arányában járulnak hozzá sportlétesítmények építéséhez, illetve utánpótlásbázisok kialakításához, bővítéséhez. Ez nálunk is hasonlóképpen működik gombamód szaporodó stadionok és csarnokok formájában, illetőleg az akadémiák fokozott támogatásával. Ezenfelül azonban számos szokatlan piaci szerepet tölt be az állam a sportban. Példa nélküli, hogy hazánkban egy magántársaság helyett a közmédia a reális ár két-háromszorosát fizeti ki a közvetítési jogokért.
Ma már olyan nagy állami vállalatok is feltűnnek szponzorként, mint a Főgáz, a Szerencsejáték Zrt. vagy a Fővárosi Csatornázási Művek. A magyar rendszert azonban Szabados Gábor sportközgazdász szerint a 2011-ben bevezetett társaságiadó-kedvezmény (tao) teszi igazán hungarikummá, ehhez hasonló kedvezményezés ugyanis sehol máshol nincs. Nem véletlen, hogy ebben az ügyben is hosszas procedúra volt a brüsszeli engedélyeztetés. Mint ismeretes, a tao felhasználásának célja az öt látványsport; a labdarúgás, a kézilabda, a kosárlabda, a vízilabda és a jégkorong utánpótlásbázisának szélesítése. Ha egy idehaza működő vállalkozásnak nyeresége van, abból 500 millió forintig 10 százalékot, afölött 19-et kell adóznia, ennek az összegnek a 70 százalékát azonban az öt kiválasztott sportág támogatására fordíthatja. Ha a klubok a taglétszám növelésére kívánják felhasználni a forrást, 10 százalék önrészt kell biztosítaniuk, ugyanez az arány létesítménybővítésnél 30, edzői bérfejlesztésnél 50 százalék.
A sportközgazdász szerint kétségtelenül fontos a csapat- és egyéni sportok finanszírozása, de rendszerint a labdarúgást övező környezet mond el a legtöbbet egy adott ország sportbeli versenyképességéről. Márpedig hiába épülnek sorra országszerte a stadionok, gyakran előfordul, hogy átlagosan 2500-an sem foglalnak helyet a lelátón. Nemzetközi összehasonlításként Szabados Gábor elmondta, hogy azokban az országokban a legmagasabb a sportlétesítmények látogatottsága, ahol ezek magántulajdonban vannak. Az angol Premier League-ben például kivétel nélkül ez a helyzet, a labdarúgó-bajnokság átlagos nézőszáma meg is haladja a 36 ezer főt. Az olasz Serie A-ban viszont a stadionok többsége az adott város tulajdona, itt alig éri el az átlag a 22 ezret.