A GE globális növekedéséért és az Amerikai Egyesült Államokon kívüli összes üzleti folyamatért felelős alelnök Magyarországon tárgyal – írja az MTI.
Az alelnök hangsúlyozta, hogy a magyar kormány és a GE célja egybeesnek, például az oktatás, a versenyképesség, a kapacitásfejlesztés, az exportbővítés területén. Megemlítette, hogy 2014-ben a GE Magyarország 1524 milliárd forint árbevételének 99 százaléka exportból származott.
John G. Rice kiemelte: elégedettek a magyarországi telephelyeik tevékenységével, ahol versenyképes gyártás folyik, a magyar munkaerő színvonalára és a mérnöki képesség adottságára építve további munkaerőfelvételben gondolkodnak.
Az alelnök elmondta, hogy a Paks II beruházáshoz a GE a teljes turbinaszigetet és a generátort is tudná szállítani, építenének a magyar termelésre és helyi beszállításra. Becslésük szerint 1,5 milliárd dollárt tehetne ki a GE beszállításának értéke.
A Magyar Nemzet korábban elsőként írta meg, hogy Orbán Viktor magyar miniszterelnök február 17-én Moszkvába látogat, ahol Vlagyimir Putyin orosz államfővel tárgyal majd, a megbeszélés fókuszában a paksi bővítés lesz. További érdekesség, hogy ágazati szakszervezetek attól tartanak, hogy az oroszok pénzhiány miatt lassítani szeretnék a projektet – ezt már a Népszabadság szellőztette meg. Orbánék a források minél előbbi lehívásában érdekeltek, de az oroszok a lap szerint nem bánnák, ha a magyarok több saját forrást vonnának be a projektbe.
John G. Rice kiemelte, Magyarországon a GE telephelyein dolgozó 10 ezer munkavállaló olyan minőségi színvonalat jelent, amely indokolja, hogy a GE egyre inkább itt termeljen, szolgáltasson, ezért további munkaerőfelvételben gondolkodnak.
A GE alelnöke kitért arra, hogy az Alstom erőművi részlegének megvásárlásával a General Electric további kapacitást, gyártási képességet vett, és a Magyarországon működő Alstom erőművi tevékenységére is építene, és mint mondta, az egyesülés révén munkahelyek megszűnhetnek, de az ott dolgozóknak munkalehetőséget kínálnak a GE más magyarországi gyáraiban.