Az eredetileg becsült árnál majdnem 800 millióval többért, 1,72 milliárd forintért újítja fel Mészáros Lőrinc családi cége, a Fejér-B.Á.L. Zrt. és a Magyar Építő Zrt. a műemléki védelem alatt álló zsámbéki Zichy-kastélyt – derült ki az európai uniós közbeszerzési értesítő keddi számából.
Az eredeti közbeszerzést még májusban írták ki, közben kétszer módosították az ajánlattételi határidőt. A tenderre a felcsúti polgármesteren kívül még három cég jelentkezett, de mindegyik ajánlatát érvénytelennek nyilvánította a döntőbizottság. Az okok banálisak.
A közbeszerzési adatbázisban található tájékoztató szerint az egyik cég pályázatát azért zárták ki, mert a gazdasági szereplő képviselőire vonatkozó részben nem töltötte ki a születési helyet. A másik szereplő ajánlatát azért érvénytelenítették, mert az ajánlattevő cégkivonata szerint változásbejegyzési kérelem volt folyamatban, ezért a döntőbírák nem voltak biztosak benne, hogy a megfelelő cégjegyzésre jogosult személy írja-e alá a pályázatot, valamint nem töltötték ki a Hirdetmény száma a Hivatalos Lap S sorozatában
című pontot.
A harmadik vállalkozásnak azért érvénytelenítették a pályázatát, mert az ajánlattevő „ajánlatában a vállalást két tizedesjegyre adta meg”, vagyis a pályázatban szereplő összeget, miközben az ajánlattételi felhívás szerint egy tizedesjegy pontossággal kellett volna megadni.
Mivel Mészáros Lőrinc cégén kívül a többi ajánlatot érvénytelenítették, a tájékoztatóból nem derül ki, hogy az EB Hungary Invest Kft., a Confector Mérnöki Iroda Kft., és a Laterex Építő Zrt. mennyiért vállalta volna a munkát. A közzétett hirdetmény szerint a kivitelezés több ütemben valósul meg, az I/B ütemben a kastély (nyugati szárny, aula, főbejárat) szerkezetépítési és szakipari munkáit kell elvégezni, az I/C ütemben pedig a tornatermi szárny bontása után annak helyére öltözőket, kis tornatermet és 400 fős melegítő konyhát, menzát kell kialakítani, az első emeleten kosárlabdapálya, szertár, tornatanári helyiség kap helyet.
A Féjér-B.Á.L Zrt. a nevét egyébként a három Mészáros testvér, Beatrix, Ágnes és az ifjabbik Lőrinc nevének kezdőbetűjéből állították össze.
A kastély a katolikus egyház tulajdonában van, azon belül is a gödöllői premontrei perjelségé. A helyen most a Keresztelő Szent János Iskolaközpont működik.