Még vonzóbb befektetési célpont lehet Magyarország

A második alkalommal összehívott Adó-tanácskozás fókuszában a nemzetközi adózás áll. A mellett, hogy szeretnénk mielőbb elérni, hogy a multinacionális vállalatok is fizessék meg az államkasszát megillető adókat, a kötelezően alkalmazandó nemzetközi adószabályokat úgy vezetnénk be, hogy az a lehető legkedvezőbb adózási környezetet biztosítsa a vállalkozásoknak, és még több külföldi befektető válassza székhelyéül Magyarországot – mondta Izer Norbert adóügyekért felelős államtitkár az MTI-nek.

Forrás: MTI2019. 02. 17. 9:20
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Elmondta, Magyarország az adózás terén számos elismerést gyűjtött be az elmúlt időszakban.

Magyarország lett az Európai Unió legnagyobb adócsökkentője, sőt az OECD (Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet) vezetői a tagállamaiknak példaként emelték ki a magyar adórendszer számos újítását és módszerét – emlékeztetett.

A magyar adópolitika kifizetődő is, hiszen az ország mára bekerült a világ tíz legjobb befektetési célpontja közé, amelyen tovább javíthat a Standard & Poor's február 15-ei döntése – fejtette ki. A felminősítés, az eggyel magasabb adósbesorolás, további külföldi befektetéseket is hozhat – jegyezte meg Izer Norbert.

Az államtitkár kiemelte, napjaink egyik legnagyobb kihívása a nemzetközi adózás, ezért itt is szükség van az újító szemléletre, hiszen a kedvező szabályok nemcsak a magyar székhelyű vállalkozásokat segíthetik, hanem egyre több külföldi cég is dönthet magyarországi beruházás mellett.

Hozzátette, hogy a Pénzügyminisztérium épp azért hívta össze a második Adó-tanácskozást, hogy a legnagyobb nemzetközi szakértelemmel bíró adótanácsadók tapasztalataikkal segítsék a tárcát ebben a munkában.

Kifejtette, a tanácskozás legaktuálisabb témája az EU adóelkerülési irányelveinek az átültetése. A legtöbb szabályt már 2020. január 1-től alkalmazni kell, ezért ez a tavaszi adómódosítási törvényjavaslat egyik legfontosabb kérdésköre, amellyel akár duplán nyerhet az államkassza is: az adóelkerülő technikák kizárásával több pénzt fizethetnek a cégóriások, az újabb befektetések pedig jótékonyan hathatnak a költségvetés bevételi mutatóira.

A multinacionális vállalatok az OECD becslése szerint a nemzetközi adótervezési stratégiákkal évente globálisan 100-240 milliárd dollárral fizettek kevesebb adót, elsősorban a nemzetközi egyezmények és az államok adószabályai közötti különbségeket kihasználva. Jellemzően valós gazdasági tevékenységet nem végző, csak papíron létező leányvállalatokat hoztak létre szerte a világon, illetve gazdaságilag nem indokolható pénzügyi műveletekbe mentek bele cégcsoporton belül, hogy ezzel csökkentsék adófizetési kötelezettségeiket. Az Adó-tanácskozás is segíthet az adóelkerülési kiskapuk bezárásában – szögezte le Izer Norbert.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.